Biznes Energetyka

Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze”

W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń

Data publikacji: 2019-01-31
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze”
Kategoria: BIZNES Energetyka

W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń zapewniających ciepło w domu. Film powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, w skład którego wchodzą liderzy branży.

Dymiące kominy wielkich fabryk, zatłoczone ulice miasta skąpane w gęstej, zawiesistej mgle i wymowne napisy przewijające się nad kopcącymi kominami domów: „Każdego roku z powodu smogu umiera w Polsce około 45 tysięcy osób”. To początek nowego filmu promującego inicjatywę czołowych producentów instalacji grzewczych.

Poważne zagrożenie

Światowa Organizacja Zdrowia uznała zanieczyszczenie powietrza za jedno największych zagrożeń dla ludzkiego zdrowia w 2019 roku. Według danych WHO aż 9 na 10 osób na świecie oddycha trującymi wyziewami, co przekłada się na katastrofalną liczbę zgonów z powodu nowotworów, chorób układu krążenia i płuc oraz udarów.

Wszyscy bierzemy w tym udział

Nowy spot ma za zadanie zwrócić uwagę na alarmujący stan jakości powietrza w Polsce. Przypomina, że obecność smogu to nie tylko wina elektrowni, zakładów przemysłowych i dużej liczby aut w miastach. Swój udział w zatruwaniu powietrza mają także zwyczajne domostwa, ogrzewane starymi kotłami zasypowym, w których pali się nie tylko węglem, ale także odpadami.

„Od Twoich decyzji zależy jakim powietrzem oddychasz”

Tym samym pomysłodawcy akcji chcą wesprzeć samorządowe inicjatywy oraz rządowy program „Czyste powietrze”, które polegają na dofinansowywaniu wymiany starych urządzeń grzewczych na nowsze, bardziej ekologiczne, takie jak kotły, pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne.

Stowarzyszenie SPIUG aktywnie działa na polskim rynku instalacyjno – grzewczym od 2005 roku. Jego aktywność skupia się na promowaniu nowoczesnych i ekologicznych technologii wytwarzania ciepła i ciepłej wody użytkowej, oraz podnoszeniu świadomości społecznej na temat wpływu przestarzałych technologii grzewczych na środowisko.

A to już wiesz?  Niższe rachunki za gaz dopiero po 40-stce?

Immergas Polska jako członek Stowarzyszenia i aktywny uczestnik podejmowanych przez SPIUG inicjatyw dba o edukację użytkowników, a także środowisk instalatorów w zakresie bezpieczeństwa montażu, właściwej eksploatacji oraz budowania odpowiedzialności za „kulturę techniczną” na rynku. Celem tych starań jest podniesienie poziomu świadczonych usług serwisowych oraz ukształtowanie świadomego klienta, który właściwie użytkuje instalację grzewczą.

Immergas

Główna siedziba firmy zlokalizowana jest w Brescello w Północnych Włoszech, gdzie znajduje się również fabryka zapewniająca produkcję na poziomie 300 000 kotłów gazowych rocznie. Na polskim rynku Immergas działa od 1996 roku, niezmiennie plasując się na pozycji lidera w branży technologii grzewczych. Od ponad 20 lat Immergas Polska dostarcza na rynek najwyższej jakości kotły gazowe, pompy ciepła, panele solarne, czyli wszystko to, co pozwala na stworzenie zintegrowanego i ekologicznego systemu grzewczego w każdym domu. Oprócz oferty domowej, skierowanej do użytkowników indywidualnych, ważnym ogniwem spółki jest segment oferty obiektowej, z dedykowanymi rozwiązaniami pozwalającymi na tworzenie systemów pokrywających zapotrzebowanie na ciepło obiektów komercyjnych, deweloperskich, czy użyteczności publicznej. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i zdobywcą takich tytułów jak Budowalna Marka Roku czy Laur Klienta. Firma Immergas Polska znalazła się także wśród prestiżowego grona laureatów „Diamentów Forbesa 2018” – dorocznego rankingu przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa kampania SPIUG – Immergas i branża grzewcza „w trosce o czyste powietrze” BIZNES, Energetyka - W sieci pojawił się nowy spot zachęcający do walki ze smogiem poprzez korzystanie z nowoczesnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.
Hashtagi: #BIZNES Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy