Biznes Praca

Studencie wydepcz swoją drogę do kariery w 10 krokach

Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym

Data publikacji:
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Studencie wydepcz swoją drogę do kariery w 10 krokach
Kategoria: Praca BIZNES

Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

Studencie wydepcz swoją drogę do kariery w 10 krokach Praca,  BIZNES - Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

Praca: Studencie wydepcz swoją drogę do kariery w 10 krokach

Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.

 

1. Napisz CV

To powinno być pierwsze z postanowień. Banalne? A czy masz CV spełniające dzisiejsze standardy? Według nowych wzorców dobrze jest umieścić na początku CV opis siebie i swoich umiejętności. Sztuka polega na tym, aby opisać się w dwóch, trzech zdaniach – doradza Joanna Żukowska ekspert serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Wciąż popularna jest tradycyjna wielkość czcionki, czyli dwunastka, ale coraz częściej stosuje się pogrubienie tego, co może być w dokumentach aplikacyjnych szczególnie ważne np. znajomość języków obcych. Odchodzi się od opisywania zainteresowań – dodaje.

2. Zrób odpowiednie zdjęcie do CV

Choć rekruterzy powtarzają jak mantrę, że zdjęcie w CV powinno być oficjalne, to wciąż otrzymują w aplikacjach o pracę zdjęcia osób z imprez, spotkań rodzinnych lub wakacji. Nie popełniaj tego błędu i zrób odpowiednie zdjęcie, które mógłbyś zamieścić nie tylko w tradycyjnej aplikacji, ale i w serwisach on-line.     

3. Zarejestruj się w serwisach rekrutacyjnych 

Jeśli jesteśmy przy serwisach on-line, zarejestruj się na nich. Korzyści? Dajesz sygnał pracodawcom, że jesteś i szukasz pracy. Rejestracja pozwoli ci na bieżące śledzenie rynku ofert pracy, które dodatkowo mogą być przesyłane bezpośrednio na twój adres e-mail. To jedno z ważniejszych postanowień, które musisz zrealizować.

A to już wiesz?  Genesis Krypton 310 - duże możliwości w prostej formie

4. Zgłoś się do studenckiego biura karier

Powinieneś też, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wybrać się do studenckiego biura karier. Biura zajmują się nie tylko pozyskiwaniem i gromadzeniem ofert pracy, prowadzą również konsultacje z pisania CV (możesz więc pokazać im to, które stworzyłeś), warsztaty z autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej (to bardzo cenne, gdyż pozwolą ci poznać reguły, jakimi rządzą się spotkania z pracodawcami), a także konsultacje indywidualne z psychologami (którzy pomogą określić twoje mocne i słabe strony).

5. Nie przegap tragów pracy

Najbliższy wysyp imprez targowych odbędzie się w lutym i marcu, kolejny we wrześniu i październiku. Informacji o targach szukaj w sieci i koniecznie się na nie wybierz. Co istotne na targi weź ze sobą teczkę z wydrukowanym CV. Nigdy nie wiadomo, kiedy ci się przyda.

6. Weź udział w studenckich konkursach

Próbując wydeptać ścieżkę kariery, warto brać udział w konkursach dla studentów. Organizują je uczelnie, firmy oraz fundacje. Uczestnictwo w prestiżowych konkursach, wyróżnienia i wygrane, to informacje, które wzbogacą twoje CV. Są szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz zapełniać rubrykę „doświadczenie”.

7. Znajdź i aplikuj na staż

Koniecznie już w marcu  zacznij szukać letniego stażu. Robiąc to dwa tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia, może okazać się, że wybrane firmy nie mają już wolnych miejsc. Informacje o stażach znajdziesz w sieci, zarówno bezpośrednio na stronach firm, ale i w serwisach studenckich. Warto przeglądać także media społecznościowe.

8. Podejmij pracę tymczasową

W trakcie roku akademickiego znajdź czas na pracę dorywczą. Pracę tymczasową warto traktować nie tylko jako źródło szybkich zarobków, ale przede wszystkim jako trening w byciu pracownikiem, częścią zespołu, a także w byciu podwładnym – zauważa Joanna Żukowska ekspert z MonsterPolska.pl. Umiejętność pracy zdobywa się sukcesywnie – podkreśla.

9. Zaangażuj się w wolontariat

Niezależnie od natłoku obowiązków powinieneś znaleźć czas na wolontariat. Nie musi on angażować cię dwa razy w tygodniu przez pół roku, ale może to być wolontariat skupiony wokół określonych, cyklicznych działań. Udział w społecznych akcjach bardzo dobrze o tobie świadczy. Dziś wiele międzynarodowych korporacji zachęca swoich pracowników właśnie do udziału w wolontariacie pracowniczym. Taki punkt w CV to atut.

A to już wiesz?  Tikkurila z tytułem „Budowlanej Firmy Roku 2020”

10. Działaj przez cały rok

Ostatnie i najważniejsze z postanowień. Niech plany obowiązują cię cały rok i nie gasną wraz ze słomianym zapałem… po tygodniu. Postaw sobie cele na cały rok i niech ewentualne porażki cię nie zniechęcają. Wydepcz swoją drogę do kariery w 2017 roku i nie odpuszczaj żadnego z postanowień.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Studencie wydepcz swoją drogę do kariery w 10 krokach Praca,  BIZNES - Nie powtarzaj za znajomymi, że rynek pracy jest trudny i ciężko na nim zaistnieć. Zamiast tego zacznij działać i wydepcz swoją drogę do kariery. Oto 10 ważnych postanowień, które ci w tym pomogą.
Hashtagi: #Praca BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy