Biznes Energetyka

Trendy na europejskich giełdach energii

Trendy na europejskich giełdach energii
O to, jakie trendy panują obecnie na europejskich giełdach energii spytaliśmy naszego Maklera Giełd Towarych, Michała Bobczuka. Zapraszamy do obejrzenia

Data publikacji: 2017-09-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Trendy na europejskich giełdach energii
Kategoria: BIZNES Energetyka

O to, jakie trendy panują obecnie na europejskich giełdach energii spytaliśmy naszego Maklera Giełd Towarych, Michała Bobczuka. Zapraszamy do obejrzenia materiału!

Michał Bobczuk, Makler Giełd Towarowych Hermes Energy Group S.A.

– Po trwających cztery miesiące spadkach cen na giełdach, będących konsekwencją wysokich cen w okresie zimowym, ostatni miesiąc wskazuje na ewidentną zmianę sentymentu na rynku. Możemy również mówić o ukonstytuowaniu się trendu wzrostowego. Trwające obecnie prace konserwacyjne ograniczają poziom surowca dostarczanego z norweskich złóż zlokalizowanych na Morzu Północnym.

W przyszłym tygodniu czeka nas również ogranicznenie w ilości paliwa gazowego dostarczanego gazociągiem Nord Stream z Rosji. Na ten moment ilość paliwa gazowego zgromadzona w europejskich magazynach jest poniżej średniej z ostatnich trzech lat. Dodatkowo wrzesień jest miesiącem znacznego wzrostu konsumpcji, kończy się sezon urlopów przypadający tradycyjnie w krajach europejskich na sierpień. Wzrasta również zapotrzebowanie na gaz do celów grzewczych.

Na rynek gazu, podobnie jak na każdy rynek, oddziaływuje podstawowe prawo ekonomii, czyli prawo popytu i podaży i choć popyt na tym rynku jest wysoce nieelastyczne to podaż w dłuższej perspektywie czasu prowadzi do stabilizacji cen. Doskonałym przykładem takiej podaży, która prowadzi do stabilizacji cen jest gaz LNG i jego rosnący udział w strukturze europejskiego rynku – zwłaszcza gaz dostarczany w formule spot.

 

 

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=NvrZhpVZXmk​

Twitter: twitter.com/HEG_Gaz​

Facebook: facebook.com/HegPL

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Trendy na europejskich giełdach energii BIZNES, Energetyka - O to, jakie trendy panują obecnie na europejskich giełdach energii spytaliśmy naszego Maklera Giełd Towarych, Michała Bobczuka. Zapraszamy do obejrzenia materiału!
Hashtagi: #BIZNES Energetyka

A to już wiesz?  Ekonomia społeczna okiem Noblisty

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy