Wiadomości branżowe

Top 10 filmów z bankami w tle

Finansowe oskary, czyli statuetki Złoty Bankier dla najlepszych banków, zostaną rozdane podczas gali 13 marca. Tymczasem już dziś Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2013 oraz blogerzy piszący o filmie i kulturze przedstawiają subiektywny ranking najlepszych filmów związanych z bankami.Banki to dla filmowców niewyczerpane źródło inspiracji. Któż zliczy miliony znikające

Finansowe oskary, czyli statuetki Złoty Bankier dla najlepszych banków, zostaną rozdane podczas gali 13 marca. Tymczasem już dziś Organizatorzy plebiscytu Złoty Bankier 2013 oraz blogerzy piszący o filmie i kulturze przedstawiają subiektywny ranking najlepszych filmów związanych z bankami.

Banki to dla filmowców niewyczerpane źródło inspiracji. Któż zliczy miliony znikające
z bankowych sejfów czy brawurowe sceny napadów, które na stałe zapisały się
w historii kina? Oto subiektywny ranking najlepszych filmowych produkcji z bankami w tle.

1. Vabank (1981)/ reż. Juliusz Machulski

?Cudze chwalicie…Bez wątpienia najlepszy film w reżyserskiej karierze Juliusza Machulskiego. Lata trzydzieste, Dom Bankowy Kramera i planujący zemstę kasiarz. Rozrywkowe arcydzieło.?

Quentin   

2. Gorączka (1995)/ reż. Michael Mann

?Pierwszy wspólny projekt Roberta de Niro i Ala Pacino przeszedł do legendy nie tylko ze względu na trzymający w napięciu skok na bank, ale też zdecydowanie najlepszą strzelaniną w historii kina. Michael Mann kręcił kiedyś naprawdę wybitne filmy, a “Gorączka” do dzisiaj uznawana jest za jeden z najważniejszych filmów ostatniej dekady XX wieku.?

Kulturą w Płot

3. Plan Doskonały (2006)/ reż. Spike Lee

?Jeden z lepszych filmów akcji, z genialną obsadą aktorską. Trzyma w napięciu do samego końca?.

From Movie To The Kitchen

4. Pieskie popołudnie (1975)/ reż. Sidney Lumet

?Bank jako symbol populistycznych nadziei i bezduszności systemu w jednym. Al Pacino
i John Cazale w rolach rabusiów, których napad zmienia się w wielogodzinne posiedzenie
z zakładnikami. Na faktach.?

Z górnej półki

5. Bonnie i Clyde (1967)/ reż. Arthur Penn

?Historia morderczego duetu, który w latach trzydziestych XX wieku dopuszczał się seryjnych przestępstw na terenie Stanów Zjednoczonych. Przedstawione wydarzenia z życia pełnej wdzięku Bonnie Parker oraz chłodnego Clyde?a Barrowa, zasiały w popkulturze ziarno, którego owoce zbieramy do dziś, we wszystkich jej obszarach.?

Are You Watching Closely

A to już wiesz?  S. Niesiołowski: Nikt nie będzie nam dyktować, w jakich warunkach czy przeciwko komu możemy użyć broni. Niezależność jest najważniejszym kryterium wyboru uzbrojenia dla polskiej armii

6. Chciwość (2011)/ reż. J. C. Chandor

?Pełnometrażowy debiut J.C. Chandora zebrał na jednym planie takie nazwiska jak Kevin Spacey, Jeremy Irons czy Zachary Quinto. Ten istny gwiazdozbiór sprawia, że produkcję
z założenia pozbawioną akcji ogląda się niczym thriller, z wypiekami na twarzy.?

Cinemacabra

7. Iluzja (2013)/ reż. Louis Leterrier

?Magiczna opowieść w iście hollywoodzkim stylu, a ponadto widowiskowe przedstawienie napadu na bank z bardzo dobrą obsadą aktorską. Współczesna opowieść o ludziach, którzy w czasie kryzysu zabierają bogatym i dają biednym.?

Z Anią do kina

8. Napad na bank (1964)/ reż. Jean Girault

?Klasyk z Louisem de Funesem w reżyserii Jeana Giraulta. Komedia kryminalna opowiadająca wiadomo o czym. A skoro z Funesem to bez komicznych sytuacji się nie obejdzie.?

Filmy, które ryją banię zbyt mocno

9. Angielska Robota (2008)/ reż. Roger Donaldson

?Jeżeli film o napadzie na bank może znaleźć się w takim rankingu to Angielska Robota jest najlepszą pozycją tego typu. Oparty na faktach scenariusz przedstawia kulisy napadu na bank przy Baker Street z 1971 roku. Świetnie oddany realizm, który przekłada się na niesamowicie lekki i przyjemny a zarazem tajemniczy odbiór filmu.?

Do góry brzuchem

10. Butch Cassidy i Sundance Kid (1969)/ reż. George Roy Hill

?Klasyczny western z legendami amerykańskiego kina: Paulem Newmanem i Robertem Redfordem o parze łotrów, których nie sposób nie kochać. Do tego 4 Oscary, 1 Złoty Glob
i 8 nagród BAFTA. Nic dodać, nic ująć.?

Klub Filmowy Obraz i Dźwięk

Blogerzy współtworzący ranking wskazali również niezapomniane sceny, które rozgrywały się w bankach. Bezkonkurencyjna okazała się scena, w której poznajemy Jokera w filmie ?Batman: Mroczny Rycerz?. W dalszej kolejności są to m.in.: Whoopi Goldberg we wściekle różowym żakiecie i czekiem na 4 mln dolarów w ?Uwierz w ducha?; wypuszczenie zakładników w ?Planie doskonałym?, a także napastnicy wdzierający się do skarbca bankowego w trzeciej części ?Szklanej pułapki?.

A to już wiesz?  Rainbow Tours podwyższa gwarancję na 2014 rok

Rozszerzona wersja rankingu ?Top 10 najlepszych filmów z bankami w tle? znajduje się
w tym miejscu.

Do 21 lutego trwa głosowanie w największym plebiscycie konsumenckim, w którym wybierane są najlepsze usługi i produkty bankowe – Złoty Bankier 2013. Na stronie www.ZlotyBankier.pl internauci oceniają konta osobiste, kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, bankowość mobilną, ofertę dla przedsiębiorcy internetowego, najbardziej aktywne banki w social mediainajlepsze sposoby płatności w internecie. Dla uczestników głosowania  przewidziano nagrody rzeczowe, m.in. iPhone?a, iPada, sprzęt elektroniczny,
a także liczne książki. Łączna pula to ponad 100 nagród. 

Organizatorami plebiscytu Złoty Bankier 2013 są portal finansowy Bankier.pl i PayU SA, największy dostawca płatności online w Polsce.

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy