Wiadomości branżowe

Świąteczna zbiórka żywności ruszyła. Carrefour wraz ze swoją Fundacją w 10 krajach wspiera 2. międzynarodową Świąteczną Zbiórkę Żywności.

Świąteczna zbiórka żywności ruszyła. Carrefour wraz ze swoją Fundacją w 10 krajach wspiera 2. międzynarodową Świąteczną Zbiórkę Żywności.
Od Paryża przez Warszawę do Pekinu, od Sao Paulo przez Brukselę do Tajpej - Fundacja Carrefour koordynuje 2. międzynarodową Świąteczną Zbiórkę Żywności, która odbędzie się w prawie 3000 sklepów sieci Carrefour: w Argentynie, Belgii, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii oraz po raz pierwszy w Chinach i na Tajwanie. Celem akcji jest walka z głodem i spowodowanym nim wykluczeniem społecznym. Wszystkie sklepy sieci Carrefour będą zachęcały klientów do przekazywania jak największej liczby produktów, aby pobić ubiegłoroczny rekord i przygotować ponad 9 milionów posiłków dla osób najbardziej potrzebujących na całym świecie.Aby przyłączyć się do „Świątecznej Zbiórki Żywności” w Polsce, wystarczy w dniach między 28, a 30 listopada przyjść do sklepu Carrefour*, kupić dowolne produkty oraz przekazać je wolontariuszom Banków Żywności stojącym przed kasami. Rekomendowanymi są produkty o długim terminie przydatności do spożycia, np. słodycze, olej, mąka czy konserwy. Wszystkie dary przekazane przez klientów Carrefour trafią za pośrednictwem Banków Żywności do osób najbardziej

Od Paryża przez Warszawę do Pekinu, od Sao Paulo przez Brukselę do Tajpej – Fundacja Carrefour koordynuje 2. międzynarodową Świąteczną Zbiórkę Żywności, która odbędzie się w prawie 3000 sklepów sieci Carrefour: w Argentynie, Belgii, Brazylii, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce, Rumunii oraz po raz pierwszy w Chinach i na Tajwanie. Celem akcji jest walka z głodem i spowodowanym nim wykluczeniem społecznym. Wszystkie sklepy sieci Carrefour będą zachęcały klientów do przekazywania jak największej liczby produktów, aby pobić ubiegłoroczny rekord i przygotować ponad 9 milionów posiłków dla osób najbardziej potrzebujących na całym świecie.

Aby przyłączyć się do ?Świątecznej Zbiórki Żywności? w Polsce, wystarczy w dniach między 28, a 30 listopada przyjść do sklepu Carrefour*, kupić dowolne produkty oraz przekazać je wolontariuszom Banków Żywności stojącym przed kasami. Rekomendowanymi są produkty o długim terminie przydatności do spożycia, np. słodycze, olej, mąka czy konserwy. Wszystkie dary przekazane przez klientów Carrefour trafią za pośrednictwem Banków Żywności do osób najbardziej potrzebujących.

W tym roku Carrefour wspólnie z Bankami Żywności przygotował znacznie większą kampanię reklamową, aby maksymalnie zmotywować klientów do wzięcia udziału w zbiórce. Oprócz standardowych nośników informacyjnych takich plakaty czy ulotki, w sklepach sieci Carrefour klienci będą mogli także usłyszeć zaproszenie do akcji za pośrednictwem systemu nagłośnienia wewnętrznego oraz obejrzeć jej reklamę
w sklepowej telewizji Carrefour TV. Zaproszenia do akcji trafią również do ponad 250.000 fanów marki na Facebooku, a także do kilku milionów osób odwiedzających stronę internetową www.carrefour.pl, a także subskrybentów newslettera Carrefour.

Dodatkowe wsparcie reklamowe tegorocznej zbiórki, to kolejny etap zacieśniania współpracy między siecią Carrefour i Bankami Żywności:

– Carrefour od lat współpracuje z Bankami Żywności, realizując wspólnie liczne inicjatywy w ramach programu Stop Marnotrawstwu ? mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor Działu Komunikacji i PR, Carrefour Polska. Oprócz zbiórek żywności, w których regularnie bierze udział kilkadziesiąt naszych sklepów, należą do nich m.in. wspólny projekt ?Opowiedziani Każdego Dnia? edukujący w zakresie przeciwdziałania marnotrawstwu czy program przekazywania żywności, która za pośrednictwem Banków, codziennie trafia do osób najbardziej potrzebujących w całym kraju ? dodaje Maria Cieślikowska.

A to już wiesz?  Spółka KLEBA INVEST wykupuje kolejne serie obligacji

O szczególnym zaangażowaniu Carrefour we współpracę z Bankami Żywności świadczy także grant finansowy przyznany przez Fundację Carrefour. Grant ten w wysokości 98 837 euro umożliwił zakup
5 ciężarówek wyposażonych w chłodnie dla lokalnych Banków Żywności: w Elblągu, Koninie, Rzeszowie, Chorzowie i Kielcach, a także częściowo sfinansował zakup takiego samochodu dla Banku w Łodzi. Dzięki pojazdom dostarczanie świeżej żywności osobom potrzebującym w 6 polskich miastach jest szybsze, tańsze i łatwiejsze.  

Od Sao Paulo do Pekinu, Carrefour zmobilizował prawie 3000 sklepów w 10 krajach na świecie

Druga międzynarodowa Świąteczna Zbiórka Żywności rozpoczęła się w tym roku w dniu 17 listopada od sklepów Carrefour w Belgii. Następnie 19 listopada dołączyły do niej sklepy Carrefour na Tajwanie,
a w dniach 28 i 29 listopada, pozostałe sklepy tej sieci w 8 krajach na całym świecie: w Argentynie, Brazylii, Chinach, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Polsce oraz Rumunii.

Co więcej, Carrefour zmobilizował również setki swoich pracowników, którzy wspierają wolontariuszy Banków Żywności, m.in. w zachęcaniu klientów do włączania się w zbiórkę oraz pomocy przy sortowaniu podarowanych produktów. Cała żywność zebrane podczas międzynarodowej zbiórki, za pośrednictwem Banków Żywności trafi do lokalnych organizacji, które zajmą się przygotowaniem posiłków dla najbardziej potrzebujących osób w każdym kraju.

Grupa Carrefour partnerem Banków Żywności od 1994 roku

Grupa Carrefour współpracuje z Bankami Żywności od 1994 roku. Równolegle ze wsparciem udzielanym Bankom, Carrefour pomaga również wielu lokalnym stowarzyszeniom, które przekazują podarowaną żywność najbardziej potrzebującym. W 2013 roku na całym świecie firmie udało się przekazując produkty, z których powstało ponad 77 milionów posiłków, a Carrefour był największym darczyńcą spośród wszystkich firm sektora prywatnego we Francji.

Ponadto, współpraca Fundacji Carrefour oraz Banków Żywności obejmuje również fundowanie pojazdów do przewozu żywności, w tym pojazdów-chłodni niezbędnych przy transporcie produktów świeżych.
W 2014 roku, Fundacja przyznała granty o wartości ponad 232.000 euro, które zostały wydatkowane, m.in. na zakup 12 pojazdów we Francji oraz remont jednego z lokalnych oddziałów Banków Żywności. Warto podkreślić, że w sumie od 1994 roku, Carrefour sfinansował zakup sprzętu dla 182 banków żywności na całym świecie, w tym m.in. 143 pojazdów chłodniczych oraz 18 komór chłodniczych i szaf chłodniczych.

A to już wiesz?  Ogólnopolska akcja "Zadbaj o swoje serce" w centrach handlowych Carrefour

* lista sklepów Carrefour biorąca udział w tegorocznej zbiórce dostępna jest na www.carrefour.pl oraz w załączniku do informacji prasowej.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy