Wiadomości branżowe

Starbucks ? ekspert w dziedzinie kawy

Aromat, kwasowość, smak oraz ciężar na języku to sposoby na opisanie kawy, ale tak naprawdę tylko połączenie tych wszystkich doznań w porównywaniu i smakowaniu różnych mieszanek pozwala na zgłębienie tajemnic kawy. Lata zdobywania doświadczeń zaowocowały stworzeniem Starbucks®Roast™ - unikalnego sposobu palenia różnych rodzajów ziaren kawy,

Aromat, kwasowość, smak oraz ciężar na języku to sposoby na opisanie kawy, ale tak naprawdę tylko połączenie tych wszystkich doznań w porównywaniu i smakowaniu różnych mieszanek pozwala na zgłębienie tajemnic kawy. Lata zdobywania doświadczeń zaowocowały stworzeniem Starbucks?Roast? – unikalnego sposobu palenia różnych rodzajów ziaren kawy, które różnią się od siebie intensywnością i czasem palenia. A wszystko po to, aby wydobyć ich głębie smaku i aromatu.

W kawiarniach naszym priorytetem jest jakość przyrządzanych przez nas kaw. Kawa ma wiele wymiarów, różni się smakiem w zależności od rodzaju palenia oraz parzenia. Właśnie po to stworzyliśmy Starbucks? Roast? ? różnorodność w paleniu kawy. Dzięki profesjonalnemu podejściu do ziaren, Starbucks? stał się ekspertem w dziedzinie palenia i parzenia kawy.

 

Różnorodność w paleniu kawy, czyli Starbucks Roast?

Starbucks? Roast? to opracowany specjalnie dla Starbucks? unikalny program palenia ziaren dopasowany do różnych rodzajów kawy. Kawy z różnych regionów uprawy wymagają innej temperatury oraz czasu palenia, aby osiągnąć pełną harmonię aromatu, kwasowości, odpowiedniego ciężaru na języku i smaku. Naszą kawę podzieliliśmy na 3 profile palenia – Starbucks? Blonde Roast, Medium Roast i Dark Roast. A wszystko po to, aby każdy z łatwością mógł odnaleźć intensywność i smak odpowiedni dla siebie.

Mieszanka Blonde Roast jest najłagodniejszą kawą dostępną w kawiarniach Starbucks?. Niezwykłą popularnością cieszy się gatunek Fair Trade Veranda Blend, który zachwyca aksamitnym smakiem. Palenie specjalnie dobranych ziaren z Ameryki Południowej w niższej temperaturze pozwala w pełni wydobyć nuty łagodnego kakao i prażonych orzechów. Idealna na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi.

Kawy Starbucks? Medium Roast czarują idealnym wyważeniem smaków i aromatów, co sprawia, że doskonale smakuje o każdej porze dnia. Do grona kaw Medium wchodzi mieszanka Kenya. Pełny i soczysty smak sprawia, że ta kawa wyróżnia się na tle innych. Można ją poznać po wyraźnie wyczuwalnych cytrusowych aromatach ? grejpfruta, cytryny, ale również cierpkiej pomarańczy. Orzeźwiający i lekko kwaskowaty smak sprawiają, że kawa Kenya jest niezwykle rześka i idealnie sprawdzi się w gorące, letnie dni.

A to już wiesz?  Trendy wakacyjne Groupon 2013 vs 2014

Dark Roast charakteryzuje się silnie wyczuwalnym aromatem palenia i zdecydowanym smakiem. Szczególnie polecamy mieszankę Fair Trade Espresso Roast. Ta kawa łączy w sobie głębię smaku połączoną z goryczą oraz nutą karmelu, które idealnie kontrastuje z delikatnością mleka, dzięki czemu doskonale nadaje się do przyrządzania latte i cappuccino. To właśnie Fair Trade Espresso Roast znajduje się w kubku Twojej ulubionej kawy.

 

Kim jest Coffee Master

Coffee Master to ktoś więcej niż barista. Jest ekspertem w sprawach kawy i przeszedł długą drogę, by służyć swoją wiedzą naszym klientom przy wyborze kawy. Program Coffee Masters kształci partnerów, bo tak właśnie nazywamy naszych pracowników, na temat kawy i jej rodzajów podczas intensywnych kursów, dzięki czemu masz pewność, że ich wiedza jest kompleksowa, a porady, których Ci udzielają oparte na ich doświadczeniu. Od pochodzenia ziaren po wyczuwanie i opisywanie aromatów i smaków kaw, Coffee Masterzy posiadają specjalistyczną wiedzę na temat kaw i napoi marki Starbucks?. Możesz, więc być pewien, że w naszych kawiarniach obsługują Cię profesjonaliści. Wykwalifikowanego Coffee Mastera poznasz po czarnym fartuchu.

 

Informacja o Starbucks

Historia Starbucks Coffee Company zaczęła się w 1971 roku w Seattle. Obecnie, dysponując kawiarniami na całym świecie, Starbucks Coffee Company jest wiodącą firmą w dziedzinie pozyskiwania, sprzedaży i palenia kawy. Opierając się na naszym zobowiązaniu i przyjętych przez nas wartościach, z każdym kubkiem kawy dostarczamy naszym klientom niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowe wrażenia (Starbucks Experience). Aby dowiedzieć się więcej o Starbucks Experience zapraszamy do naszych kawiarni oraz na strony www.starbucks.com i www.starbucks.pl, a także na profil Starbucks na portalu Facebook.

Informacja o AmRest

AmRest jest największym niezależnym operatorem restauracyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządza restauracjami KFC, Pizza Hut oraz Burger King w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech, natomiast w Hiszpanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Chinach restauracjami La Tagliatella. AmRest jest również operatorem kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach oraz na Węgrzech. Dodatkowe informacje na stronie www.amrest.eu.

A to już wiesz?  Nowy wymiar social lending: Lendico już w Polsce

 

Źródło Starbucks. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy