Wiadomości branżowe

Grupa PZU po raz 3. z rzędu została Liderem Filantropii

Grupa PZU zwyciężyła w konkursie „Liderzy Filantropii 2014” w kategorii firm, które w minionym roku przekazały najwięcej środków na cele społeczne. To trzecie z kolei zwycięstwo PZU w inicjatywie organizowanej przez Forum Darczyńców.Ubezpieczyciel został nagrodzony za przeznaczenie w ubiegłym roku niemal 34 milionów złotych na cele społeczne. To więcej

Grupa PZU zwyciężyła w konkursie ?Liderzy Filantropii 2014? w kategorii firm, które w minionym roku przekazały najwięcej środków na cele społeczne. To trzecie z kolei zwycięstwo PZU w inicjatywie organizowanej przez Forum Darczyńców.

Ubezpieczyciel został nagrodzony za przeznaczenie w ubiegłym roku niemal 34 milionów złotych na cele społeczne. To więcej niż jedna trzecia sumy ? 94 mln zł ? którą przekazali wszyscy uczestnicy konkursu. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio KGHM oraz PKO BP. Spółką, która na cele społeczne przekazała najwyższy procent swoich dochodów przed opodatkowaniem została Grupa Atlas.

Kolejna główna nagroda w tym konkursie to ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla naszej firmy. PZU, jako jedna z największych instytucji finansowych w Polsce i ubezpieczeniowych w naszej części Europy, kładzie duży nacisk na prowadzenie biznesu w sposób społecznie odpowiedzialny. Tak rozumiemy swoją rolę, jako aktywnego uczestnika życia nie tylko gospodarczego, ale i społecznego. Nasze zaangażowanie koncentruje się na czterech głównych obszarach: szeroko rozumianym bezpieczeństwie, profilaktyce zdrowotnej, wparciu młodzieży oraz mecenacie nad kulturą i dziedzictwem narodowym ? powiedział Andrzej Klesyk, Prezes Zarządu PZU.

Łącznie w tegorocznym konkursie ?Liderzy Filantropii? wzięło udział 35 firm, w tym aż 13 po raz pierwszy. Uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych ? honorowego patrona konkursu. Weryfikatorem konkursu jest PwC. Patronami medialnymi zostały portale: PROTO, kampaniespoleczne.pl i odpowiedzialnybiznes.pl

Od momentu swojego debiutu w 2011 roku Grupa PZU zawsze stawała na podium konkursu.


dostarczył infoWire.pl

A to już wiesz?  Kolejne firmy pójdą śladem KGHM. Chilijski rynek otwarty na polskie inwestycje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy