Biznes Energetyka

Fotowoltaika: Nie tylko “Mój prąd”. Stilo Energy wprowadza dodatkowe zachęty

Fotowoltaika: Nie tylko “Mój prąd”. Stilo Energy wprowadza dodatkowe zachęty
Rynek fotowoltaiczny w Polsce rośnie szybciej niż było to prognozowane. Sporą zasługę ma w tym program “Mój prąd”, niemniej firmy oferujące PV wprowadzają dodatkowe zachęty. Stilo Energy oferuje do końca roku rabat na instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet do 6000

Data publikacji: 2020-12-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fotowoltaika: Nie tylko “Mój prąd”. Stilo Energy wprowadza dodatkowe zachęty
Kategoria: BIZNES Energetyka

Rynek fotowoltaiczny w Polsce rośnie szybciej niż było to prognozowane. Sporą zasługę ma w tym program “Mój prąd”, niemniej firmy oferujące PV wprowadzają dodatkowe zachęty. Stilo Energy oferuje do końca roku rabat na instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet do 6000 zł.

– Zamówienie naszej instalacji jeszcze w tym roku pozwala na uzyskanie trzech korzyści finansowych – wylicza Wioleta Wardak ze Stilo Energy. – Są to ulga termomodernizacyjna, jednak nie wyższa niż 53 tys. złotych, rabat do 6 tys. złotych dla instalacji fotowoltaicznej o mocy do 10 kW oraz oczywiście oszczędności na rachunku za prąd od pierwszego dnia po uruchomieniu instalacji. Posiadanie własnej elektrowni słonecznej, staje się z każdym rokiem bardziej opłacalne ze względu na stale rosnące rachunki za prąd. Szacuje się, że kolejny rok może przynieść wzrost kosztów nawet do 10%.

Średnia wielkość instalacji kupowanej przez Polaków wynosi około 5,5 kW i zaspokaja potrzeby energetyczne przeciętnej wielkości rodziny. Czasami ograniczenia związane z wielopołaciowymi dachami czy kierunkiem usytuowania budynku lub jego zacienieniem przez pobliskie drzewa, mogą stanowić przeszkody w wykonaniu odpowiedniej wielkości instalacji. Jednak rozwiązania technologiczne stosowane przez Stilo Energy jak np. mikrofalowniki, umożliwiają wykonanie instalacji nawet na skomplikowanych dachach, a w przyszłości kiedy zapotrzebowanie na energię wzrasta z łatwością rozbudować instalację. Myśląc o własnej produkcji prądu, warto jest skorzystać z oferowanych rabatów, dofinansowań i ulg związanych z wytwarzaniem zielonej energii.

Ile może kosztować instalacja fotowoltaiczna po skorzystaniu z promocji Stilo Energy jeszcze w tym roku? Załóżmy, że instalacja ma wielkość 6,4 kW (szacowana wielkość przy średniomiesięcznych rachunkach za prąd na poziomie 300 zł), stawka za 1 kWh wynosi 0,70 zł. Korzystając z promocji Stilo Energy, koszt instalacji może zmniejszyć się o 3200 zł a po jego uwzględnieniu w rocznym rozliczeniu, spowoduje dodatkowe obniżenie nawet do 13 400 zł.

A to już wiesz?  4 kluczowe trendy HR, które zdominują 2020 rok

– Oznacza to, że już po 5 latach wydatki na instalację zwracają się, a po kolejnych 5 oszczędności wyniosą 19 800 zł. Po 25 latach pracy system przyniesie ponad 158 tys. zł. oszczędności. Bez rabatu Stilo Energy, instalacja zwraca się dopiero w 8 roku – wylicza Wioleta Wardak.

Trwa fotowoltaiczny boom

Warto zaznaczyć, że według oficjalnych szacunków, do końca 2020 roku udział energii uzyskanej z ogniw fotowoltaicznych miał wynieść w naszym kraju 2GW. Tymczasem już w połowie listopada wartość ta wyniosła 3 GW. Należy spodziewać się kolejnych, szybkich wzrostów, gdyż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział kontynuację programu  “Mój Prąd” w 2021 roku, jednak na chwilę obecną brak konkretnych informacji na ten temat.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fotowoltaika: Nie tylko “Mój prąd”. Stilo Energy wprowadza dodatkowe zachęty BIZNES, Energetyka - Rynek fotowoltaiczny w Polsce rośnie szybciej niż było to prognozowane. Sporą zasługę ma w tym program “Mój prąd”, niemniej firmy oferujące PV wprowadzają dodatkowe zachęty. Stilo Energy oferuje do końca roku rabat na instalację fotowoltaiczną w wysokości nawet do 6000 zł.
Hashtagi: #BIZNES Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy