Wiadomości branżowe

Dynamiczny wzrost transakcji PeoPay w sklepach sieci Biedronka. Płatności mobilne teraz też na iPhonie

Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby klienci przekonali się do płatności poprzez aplikację PeoPay w Biedronce. W ciągu tygodnia użytkownicy systemu PeoPay zapłacili mobilnie za zakupy ponad 3000 razy, w ponad połowie sklepów Biedronka. Każdego dnia rosła nie tylko ilość, ale również średnia wartość transakcji. Co więcej, od 28 października również posiadacze

Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby klienci przekonali się do płatności poprzez aplikację PeoPay w Biedronce. W ciągu tygodnia użytkownicy systemu PeoPay zapłacili mobilnie za zakupy ponad 3000 razy, w ponad połowie sklepów Biedronka. Każdego dnia rosła nie tylko ilość, ale również średnia wartość transakcji. Co więcej, od 28 października również posiadacze telefonów z systemem iOS mogą płacić bezgotówkowo za zakupy.

21 października 2013 klienci Biedronki mogli po raz pierwszy zapłacić bezgotówkowo za robione przez siebie zakupy, dzięki aplikacji PeoPay. Pierwsza transakcja została zrealizowana już o godzinie 7:17 w Ujeździe, a do zamknięcia sklepów w poniedziałek takich transakcji wykonano jeszcze 347. Każdy kolejny dzień prezentował coraz wyższą liczbę płatności realizowanych poprzez PeoPay i odznaczał się coraz większym tempem wzrostu tego typu transakcji. Do końca weekendu zrealizowano ich ponad 3 tysiące, na łączną kwotę ponad 100 tysięcy zł.

Najważniejszym celem wprowadzenia aplikacji PeoPay na rynek i do sklepów Biedronka jest umożliwienie klientom dokonywania płatności bez potrzeby posiadania  gotówki czy karty w portfelu. Nie ma wątpliwości, że system PeoPay ten cel w pełni realizuje, czego dowodem jest ciągły wzrost ilości i średniej kwoty wykonywanych transakcji. Choć 21 października okazał się raczej dniem testów usługi przez klientów, ponieważ całodniowa średnia wartość transakcji wyniosła 20,33 zł, to już następnego dnia wartość ta wzrosła skokowo o 5 zł.

System PeoPay przede wszystkim sprawdza się jako wygodne narzędzie do płacenia za codzienne zakupy, bez potrzeby wcześniejszej wypłaty pieniędzy z bankomatu. Trend wzrostowy średniej kwoty transakcji rysował się wyraźnie przez cały tydzień i obecnie średnia wartość płatności dokonywanej mobilnie systemem PeoPay wynosi ponad 33 zł.  

Zalety PeoPay dostrzegają też klienci – liczba użytkowników aplikacji rośnie dynamicznie i w sposób systematyczny, osiągnęła już prawie 20 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  ING BankMobile na BlackBerry 10

Chcąc rozwijać płatności mobilne i zwiększyć liczbę użytkowników, aplikacja PeoPay została udostępniona na telefony z systemem iOS, dzięki temu posiadacze iPhonów mogą już korzystać z płatności mobilnych PeoPay.

Cele jakie przed sobą postawiliśmy, udostępniając aplikację PeoPay w sklepach Biedronka zaczynają się realizować. Rośnie liczba ściągniętych aplikacji, rośnie również liczba transakcji bezgotówkowych i co bardzo ciekawe zwiększa się wartość pojedynczych zakupów. Będziemy dalej pracować nad promocją płatności bezgotówkowych, sukcesywnie zwiększając liczbę miejsc, gdzie można zapłacić przy użyciu systemu PeoPay. powiedział Wojciech Pantkowski Dyr. Zarządzający Departamentem Klienta Detalicznego.

Kolejnym ważnym celem wdrożenia aplikacji w sklepach Biedronka jest popularyzowanie płatności bezgotówkowych w mniejszych miastach. Przez ostatni tydzień aż 67,7% płatności mobilnych dokonano właśnie w mniejszych miejscowościach w Polsce. W sumie klienci zapłacili mobilnie w ponad 1100 sklepach Biedronka, czyli w co drugim sklepie sieci  PeoPay został już wykorzystany przez klientów.

PeoPay skutecznie realizuje wizję Banku Pekao, która traktuje aplikację jako nowe i innowacyjne narzędzie udostępniania płatności bezgotówkowych na szeroką skalę. Ciesząc się coraz większym zaufaniem klientów i przyciągając coraz to nowych użytkowników, z powodzeniem służy jako środek dokonywania codziennych zakupów za pośrednictwem telefonu komórkowego.

 


 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec  2 kwartału 2013 r. na poziomie 19,0%).

Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.

Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz czwarty z rzędu tytułem Top Employers Poland 2013. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn ?Euromoney?. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny ?The Banker? i ?Global Finance?. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą ?Złotego Bankiera? za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy