Biznes Energetyka

DUON będzie zasilał system viaTOLL

DUON, gdański sprzedawca energii elektrycznej i gazu, od lutego br. będzie dostarczał energię elektryczną na potrzeby systemu poboru opłat drogowych

Data publikacji: 2015-01-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: DUON będzie zasilał system viaTOLL
Kategoria: BIZNES Energetyka

DUON, gdański sprzedawca energii elektrycznej i gazu, od lutego br. będzie dostarczał energię elektryczną na potrzeby systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.

DUON, gdański sprzedawca energii elektrycznej i gazu, od lutego br. będzie dostarczał energię elektryczną na potrzeby systemu poboru opłat drogowych viaTOLL. Umowa z jednym z najbardziej rozproszonych odbiorców prądu w kraju, firmą Kapsch, która jest operatorem viaTOLLa, będzie obowiązywać do listopada 2018 roku.

System viaTOLL odpowiedzialny jest za pobieranie opłat od kierowców pojazdów ciężarowych za korzystanie z płatnych odcinków dróg na terenie Polski.  Firmą odpowiedzialną za wdrożenie i obsługę systemu jest Kapsch Telematic Services Sp. z o.o.. Ze względu na specyfikę swojej działalności, spółka ta jest jednym z najbardziej rozproszonych odbiorców energii w kraju. Obecnie w ramach systemu funkcjonuje blisko 700 punktów poboru energii, a w okresie trwania umowy ich liczba powinna wzrosnąć dwukrotnie.

– Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współpracy z firmą DUON dostaliśmy bardzo wiele ofert zakupu energii elektrycznej – tłumaczy Paweł Olczak, Dyrektor Operacyjny w Kapsch. –Ich atrakcyjność ograniczała się jedynie do obniżenia cen energii. DUON zaproponował nam kompleksowe rozwiązanie, które nie tylko obniży nam opłaty za energię, ale także zoptymalizuje koszty związane z jej dystrybucją. Znacznie ułatwi nam to rozliczanie płatności za prąd. Do tej pory było to dla nas bardzo kłopotliwe, biorąc pod uwagę liczbę punktów poboru energii rozsianej po całym kraju – podkreśla Olczak.

Jak działa system wspierany przez DUON?

System poboru opłat drogowych oparty jest na technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Nad drogami płatnymi znajdą się tzw. bramownice, wyposażone w anteny, które umożliwiają komunikację pomiędzy przekaźnikami a viaBOX-em zamontowanym w pojeździe.  Gdy tak wyposażony pojazd przejeżdża pod bramownicą, zostaje naliczana odpowiednia opłata za przejazd danym odcinkiem drogi płatnej. Kierowca zostaje o tym powiadomiony pojedynczym sygnałem z viaBOX-a, a proces naliczenia opłaty przebiega  automatycznie.

A to już wiesz?  Jak połączyć biznes i pasję do pomagania – wielki projekt CSR

– Umowa z operatorem systemu viaTOLL jest potwierdzeniem rozwoju DUON – mówi Krzysztof Noga prezes zarządu DUON Marketing and Trading SA – Naszą ambicją jest nie tylko profesjonalne dostarczanie energii do odbiorcy, ale także bycie spółką, która kompleksowo obsługuje swoich klientów.  Dzięki współpracy z nami, Kapsch zyska nie tylko tańszą energię z gwarancją dobrej ceny oraz niższe opłaty z tytułu dystrybucji, ale przede wszystkim czas na potrzebny na kluczowe dla firmy procesy. Nasi pracownicy wezmą na siebie ciężar konsolidacji faktur oraz ujednolicenia rozliczeń w zakresie energii elektrycznej, jak i dystrybucji – tłumaczy.

 

DUON to wiodący niezależny sprzedawca gazu ziemnego i energii elektrycznej. Jedna z najszybciej rozwijających się spółek obrotu w Polsce. Początki firmy sięgają 2000 roku, zaś obecna forma – Grupa DUON S.A. – funkcjonuje od 2012 roku, z powodzeniem zdobywając rynek sprzedaży energii i gazu.

DUON posiada własną infrastrukturę służącą dostawom gazu, pozyskiwanego zarówno z Polski, jak i zagranicy. Do ponad 400 km gazociągów Grupy jest przyłączone niemal 4000 klientów. W ramach segmentu obrotu Grupa DUON sprzedaje gaz ziemny i energię elektryczną odbiorcom końcowym na zasadzie Third Party Access.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
DUON będzie zasilał system viaTOLL BIZNES,  Energetyka - DUON, gdański sprzedawca energii elektrycznej i gazu, od lutego br. będzie dostarczał energię elektryczną na potrzeby systemu poboru opłat drogowych viaTOLL.
Hashtagi: #BIZNES Energetyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy