Biuro

Skąd pozyskać finansowanie dla biznesu?

Prowadzenie firmy wiąże się z nierzadko z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe fundusze pomagają przedsiębiorcom w bieżącym funkcjonowaniu lub też zostają przeznaczone na rozwój biznesu. O

Prowadzenie firmy wiąże się z nierzadko z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe fundusze pomagają przedsiębiorcom w bieżącym funkcjonowaniu lub też zostają przeznaczone na rozwój biznesu. O tym, skąd pozyskać korzystne finansowanie na rozwój biznesu mówi Paulina Horabik – Dyrektor Zarządzający Monument Fund.
Rynek finansowy oferuje wiele możliwości pozyskania dodatkowych środków. Rozwiązania dostępne w instytucjach bankowych obłożone są jednak szeregiem czasochłonnych formalności oraz wymogów, które nierzadko trudno jest spełnić. Pełna analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, prognozy gospodarcze, czy historia kredytowa mogą stanowić problem w uzyskaniu dofinansowania. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są pożyczki oferowane przez Monument Fund dla Przedsiębiorców.
Kto może ubiegać się o pożyczkę Monument Fund?
– Najczęściej zgłaszają się do nas właściciele firm, którzy poszukują finansowania pomostowego lub prowadzą działalność handlowo-usługową, a także właściciele hoteli, pensjonatów, zakładów produkcyjnych. Zarządzanie firmą wiąże się z niemałymi wydatkami – związanymi z regulowaniem bieżących zobowiązań lub na cele inwestycyjne. Korzystający z naszych usług klienci potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki, a z uwagi na prowadzoną przez nich działalność nie mogą sobie pozwolić na przestój spowodowany długim procesem decyzyjnym w instytucjach bankowych. – mówi Paulina Horabik – Dyrektor Zarządzający Monument Fund.
Przedsiębiorcy najczęściej decydują się na pożyczkę, która pomoże im w zakupie nowego sprzętu, towaru, materiałów lub lokalu. Może ona także sfinansować potrzeby wynikające z bieżącej działalności: spłata zobowiązań ZUS, US, BIG, wkład własny, czy zakupy od komornika.
Fundusz dla Przedsiębiorców Monument Fund oferuje pożyczki zabezpieczone hipotecznie. Kwota jednorazowego finansowania może wynieść nawet 5 milionów złotych. Praktyczne podejście do przedsiębiorców oraz znajomość rynku sprawiły, że Monument Fund skrócił proces decyzyjny do minimum. Tym samym, nie jest wymagane podanie konkretnego celu, na który ma zostać przeznaczona kwota pożyczki. W zależności od potrzeb klientów mogą oni sfinansować nią wyposażenie lokalu, czy zakup nowej nieruchomości. Pożyczka dla przedsiębiorców od Monument Fund przyznawana jest od 4 do 7 dni, co pozwala na szybką realizacje planów biznesowych. Okres kredytowania wynosi od 3 do 18 miesięcy, przy czym istnieje możliwość wydłużenia go o dodatkowe pół roku.
Biznes na pierwszym miejscu
Jedną z głównych zalet pożyczki dla Przedsiębiorców od Monument Fund, poza krótkim procesem decyzyjnym, jest możliwość zabezpieczenia na II miejscu hipotecznym, co umożliwia dokapitalizowanie Przedsiębiorców z już zaciągniętymi zobowiązaniami. Ponadto, Fundusz oferuje klientom możliwość wyboru wysokości i rodzaju spłacanych rat. Z myślą o rozwoju przedsiębiorstw, Monument Fund proponuje swoim pożyczkobiorcom ratę balonową (początkowo spłacane są jedynie odsetki, a spłata kapitału następuje dopiero na koniec okresu, na jaki została zawarta umowa) oraz wakacje kredytowe.
– Dla nas klient zawsze ma czystą kartę. Nie zgłaszamy pożyczkobiorców do BIG-ów. Podczas analizy wniosków w głównej mierze skupiamy się na potencjale biznesu, zdolność kredytowa staje się dla nas drugorzędną wartością. Wychodząc naprzeciw potrzebom Przedsiębiorców, dajemy im możliwość spłacenia pożyczki we wcześniejszym terminie bez żadnych dodatkowych opłat. Nasze finansowania cieszą się także dużym zainteresowaniem obcokrajowców, którzy posiadają firmy zarejestrowane poza granicami RP, ale są właścicielami nieruchomości na terenie Polski. Ze swojej strony oferujemy także bezpłatne wizje lokalne oraz nie narzucamy naszym klientom wyboru notariusza – dodaje Paulina Horabik.
Skierowana do Przedsiębiorców oferta Monument Fund to najlepsze rozwiązanie dla podmiotów, które potrzebują dofinansowania. Skrócony proces decyzyjny oraz przyznanie nawet wielomilionowej pożyczki opartej na potencjale biznesowym sprawiają, że właściciele firm coraz chętniej decydują się na współpracę z Monument Fund.

Fundusz dla Przedsiębiorców Monument Fund oferuje finansowanie zabezpieczone hipotecznie do kwot kilku milionów złotych. Fundusz zajmuje się udzielaniem zarówno finansowania pomostowego przy chwilowych problemach z płynnością jak i wsparciem projektów inwestycyjnych na dowolnym etapie budowy lub przy zakupie nieruchomości. Obsługuje zarówno jednoosobowe działalności jak i spółki polskie oraz zagraniczne o najróżniejszych konstrukcjach prawnych. Uzyskał wiele wyróżnień, m.in. w kategorii Biznesowy Produkt Roku 2016 w plebiscycie “Loan Magazine Awards” przeszedł audyt etyczny oraz uzyskał certyfikat KPF.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy