Biuro

Astell&Kern dodaje wsparcie dla serwisu muzycznego TIDAL w swoich odtwarzaczach najwyższej klasy

Informacja prasowa 20 października 2016 Astell&Kern dodaje wsparcie dla serwisu muzycznego TIDAL w swoich odtwarzaczach najwyższej klasy TIDAL to serwis muzyczny zapewniający dziś najwyższą jakość

Informacja prasowa
20 października 2016

Astell&Kern dodaje wsparcie dla serwisu muzycznego TIDAL w swoich odtwarzaczach najwyższej klasy
TIDAL to serwis muzyczny zapewniający dziś najwyższą jakość streamingowanych plików muzycznych. Astell&Kern to marka wyznaczająca najwyższy standard brzmieniowy w przenośnych odtwarzaczach muzycznych. Połączenie obydwu światów daje klientowi jeszcze większy dostęp do muzyki oraz jej odsłuchu w najwyższym standardzie.

Oficjalnie Astell&Kern dodaje wsparcie dla serwisów TIDAL, do pełnej linii swoich odtwarzaczy HD wyposażonych w funkcje WiFi. Pomimo, iż urządzenia Astell&Kern już wcześniej oferowały usługi strumieniowania muzyki, takie jak Groovers+, MOOV lub Deezer, to dopiero połączenie z serwisem TIDAL pozwoliło na globalne dostarczanie muzyki do odbiorców w 46 krajach.
TIDAL jest globalną platformą zbudowaną dla fanów muzyki. Użytkownicy TIDAL korzystają wyłącznie z treści udostępnionych, dzięki którym na bieżąco utrzymują kontakt z ulubionymi artystami z całego świata. Użytkownicy są informowani o nowych wydawnictwach, ale też już w dniu premiery mają możliwość je wysłuchać. Usługa oferuje wysokiej wierności, w jakości CD pliki muzyczne oraz wideo wysokiej rozdzielczości. Aplikacja daje możliwość poznania nowych i unikalnych artystów poprzez TIDAL X. TIDAL dostępny jest w ponad 52 krajach, biblioteka składa się z katalogu ponad 40mln utworów muzycznych i 140tys. filmów w jakości HD. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić www.tidal.com.

Henry Park, dyrektor generalny firmy IRIVER, posiadającej markę Astell&Kern ogłosił:
Dzięki integracji z serwisem TIDAL możemy zaoferować naszym klientom najlepszą usługę strumieniowania muzyki w jakości Hi-Fi obecnie dostępną na rynku. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy udostępnić naszym wiernym użytkownikom właśnie tę usługę. Jako Astell&Kern wszyscy uważamy, że współpraca z serwisem Tidal pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy chcą słuchać ulubionej muzyki zawsze i wszędzie. Astell&Kern zawsze poszukuje nowych możliwości, by zapewnić wszystkim miłośnikom dobrego brzmienia najlepsze rozwiązania, zarówno w domu, jak i w drodze. Nasza linia odtwarzaczy audio High-Resolution jest uważana za najlepszy możliwy wybór, jeśli chodzi o bezkompromisową jakość, co sprawia, że wkładamy jeszcze więcej wysiłku by opracowywać najnowsze i najlepsze rozwiązania w dziedzinie audio.

Wsparcie dla serwisu TIDAL będzie dostępne wraz z uaktualnieniem oprogramowania dla wszystkich produktów Astell&Kern. Kolejne uaktualnienia będą dostarczane przy pomocy technologii OTA. Jako pierwsi z nowej funkcjonalności będą mogli skorzystać posiadacze odtwarzaczy AK70, AK300, AK320 i AK380. W dalszej kolejności zaplanowane jest uaktualnienie dla modeli AK240, AK100 II oraz AK120 II.

UWAGA: Dla polskich klientów, którzy zakupią odtwarzacze lub słuchawki marki Astell&Kern, polski dystrybutor oferuje 3 miesięczny voucher do serwisu Tidal Hi-Fi. Oferta nie jest limitowana.

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iriver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, Fostex, SoundMAGIC, Ibasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.
O producencie
Astell&Kern to, stworzona w grudniu 2012 roku przez firmę IRIVER, marka oferująca sprzęt klasy high-end. W obecnej linii produktów dostępne są następujące odtwarzacze: AK Junior, AK70, AK100 II, AK120 II, AK240, AK300, AK320 oraz AK380. Oferują one odtwarzanie nagrań o wysokiej rozdzielczości (wspierane próbkowanie do 32bity/384kHz) oraz wsparcie dla formatów takich jak MQS (Mastering Quality Sound) czy DSD, dzięki czemu spełniają najwyższe standardy dotyczące jakości dźwięku. Marka Astell&Kern to nie tylko odtwarzacze, ale także pełna gama słuchawek dousznych oraz nausznych, stacje dokujące, ploty zdalnego sterowania Bluetooth oraz produkty audio dla domu (takie jak serwer sieciowy audio 500N lub system wszystko-w-jednym AK T1). Więcej informacji o marce Astell&Kern można znaleźć na oficjalnej stronie www.AstellnKern.com, Facebooku oraz Twitterze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy