Wiadomości branżowe

Stabilny wynik FAST FINANCE w I kwartale 2015 r.

FAST FINANCE S.A., notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych spółka specjalizująca się w obsłudze wierzytelności detalicznych, w I kwartale 2015 r. odnotowała stabilne wzrosty wyników finansowych: 4,4% wyniku netto oraz łącznie 2,6% przychodów, w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.  

Wypracowane w pierwszych 3 miesiącach 2015 r. całkowite przychody spółki wyniosły blisko 6,9 mln zł i były wyższe o 2,6% r/r. Zysk netto wyniósł 2,1 mln zł, a zysk operacyjny 3,3 mln, co oznacza 4,4% oraz 6,5% zmianę r/r. Z kolei wynik przed opodatkowaniem wzrósł o 4,9%, czyli o 122 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. 

Spółka konsekwentnie poprawia wskaźniki rentowności prowadzonej działalności. Rentowność netto wzrosła do 30,7 % wobec 30,1 % w I kwartale 2014 r. (wzrost o 0,6 p.p. r/r), a rentowność operacyjna wyniosła 48,0 % wobec 46,3 % rok wcześniej (wzrost o 1,7 p.p. r/r).

Pozytywne odzwierciedlenie w wynikach mają rosnące wpływy z portfela wierzytelności, którego wartość nominalna przekracza 0,5 mld zł, oraz korzyści płynące z zarządzania własnym funduszem sekurytyzacyjnym.

? Wynik I kwartału to rezultat stabilnie prowadzonego biznesu, ukierunkowanego na obsługę wierzytelności detalicznych. Konsekwentnie realizujemy przychody z posiadanych pakietów wierzytelności, szukając jednocześnie okazji na zakup dobrych, nieprzedawnionych portfeli oferowanych w przetargach. Rynek wierzytelności w Polsce stoi przed szansą wyższych wzrostów, głównie za sprawą takich impulsów, jak zeszłoroczne zawirowania na rynku walutowym oraz coraz łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych ? mówi Jacek Daroszewski, Prezes Zarządu FAST FINANCE. 

Z danych BigInfoMonitor wynika, że zaległe zadłużenie Polaków wciąż rośnie. Tylko w ubiegłym roku wartość wierzytelności konsumenckich wzrosła o ponad 1,1 mld zł.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Fast Finance. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy