Wiadomości branżowe

Poczta Polska: paczek już o 66 proc. więcej

Najnowszy odczyt Świątecznego Barometru Poczty Polskiej pokazuje, że Polacy wysłali pomiędzy 8 a 14 grudnia prawie 66 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie tego roku. Utrzymująca się tendencja wzrostowa pieczętuje nowe zwyczaje zakupowe – internet jest już pierwszym wyborem przy przedświątecznych sprawunkach. Poczta Polska z tygodnia na tydzień dostarcza coraz

Najnowszy odczyt Świątecznego Barometru Poczty Polskiej pokazuje, że Polacy wysłali pomiędzy 8 a 14 grudnia prawie 66 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie tego roku. Utrzymująca się tendencja wzrostowa pieczętuje nowe zwyczaje zakupowe ? internet jest już pierwszym wyborem przy przedświątecznych sprawunkach.

Poczta Polska z tygodnia na tydzień dostarcza coraz więcej paczek. Wskaźnik Świątecznego Barometru w drugim tygodniu grudnia osiągnął poziom 165,78 proc. To aż o 13,32 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu.

Wzrost wolumenu przesyłek potwierdza deklaracje Polaków dotyczące zakupów przedświątecznych. Jak podawała agencja badawcza ARCRynek i Opinia, 8 na 10 respondentów deklarowało, że zakupy zrobi nie w sklepach stacjonarnych, ale online.

Wśród najczęściej zamawianych przez Polaków w sieci prezentów znajdą się w tym roku kosmetyki (56 proc.), słodycze (49 proc.), zabawki (45 proc.). Połowa badanych deklarowała, że kupi w prezencie dla bliskich książki.

? Rosnący wskaźnik Barometru wskazuj, że Polacy swoje decyzje zakupowe przenoszą do internetu, a jako głównego dostawcę przesyłek wybierają Pocztę Polsk. Potwierdza to doskonałą ofertę paczkową, która jest w naszym portfolio. ? mówi Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP Poczty Polskiej.

W listopadowym sondażu wybór Poczty Polskiej na operatora przesyłek świątecznych zadeklarowało ponad 70 proc. badanych. ? Badani jako główne przyczyny wskazywali na korzystne ceny przesyłek oraz na małą odległość do najbliższej placówki pocztowej. Inni podkreślili swoje pozytywne doświadczenia z narodowym operatorem oraz zaufanie do niego. ? mówi Marek Lekki z ARC Rynek i Opinia.

Odczyty Barometru Świątecznego będą publikowane w okresie od 1 do 24 grudnia 2014 roku na stronie http://barometrswiateczny.pl/

 

 Barometr Świąteczny Poczty Polskiej to wyrażony w procentach stosunek liczby wszystkich paczek wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w danym tygodniu do średniej przeciętnej liczby paczek wysłanych tygodniowo w okresie od 1 lutego do 31 października. Przykładowo: jeśli barometr pokazuje wartość 150%, to liczba wysłanych w tygodniu paczek przekracza średnią liczbę paczek wysłanych tygodniowo od 1 lutego do 31 października o 50%. Do barometru wliczane są wszystkie paczki pocztowe krajowe i zagraniczne oraz przesyłki kurierskie Pocztex i EMS nadawane za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy