Wiadomości branżowe

Allcon zmienia oblicze Trójmiasta

Historia Allcon, to niemal ćwierć wieku wytężonej pracy wykorzystanej na budowę firmy opartej na stabilnych fundamentach finansowych i strategii nowoczesnego zarządzania. W tym czasie marka Allcon umocniła silną pozycję na rynku budowlanym, którą od 1990 roku wyróżnia niezawodność produktów, terminowość oraz wiarygodność wobec klientów i kontrahentów.
Firma wyspecjalizowała się w usługach generalnego wykonawstwa obiektów budowlanych, budownictwa użyteczności publicznej, handlowo-usługowego, przemysłowego oraz mieszkaniowego.  

Funkcjonowanie przedsiębiorstwa na jednym z najprężniej rozwijających się rynków budowlanych w Polsce, w otoczeniu silnej konkurencji przyspieszyło decyzje dotyczące specjalizacji i zainicjowało dokonanie zmian strukturalnych w firmie. W efekcie zostały wyodrębnione trzy podmioty: Allcon Budownictwo (Generalne Wykonawstwo), Allcon Investment (Inwestycje Komercyjne) oraz Allcon Osiedla (Inwestycje Deweloperskie), oferujące kompleksową obsługę rynku nieruchomości. W celu konsolidacji spółek, ich sprawnego zarządzania, aby wykorzystać efekt synergii zarządy spółek  zainicjowały w 1999 roku powstanie Grupy Allcon.
Firmy z Grupy Allcon wyróżnia wykorzystywanie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań podczas realizacji projektów budowlanych,  optymalizacja kosztów inwestycji i partnerska współpraca z klientem.
 
Sztandarowe realizacje Allcon (obecnie Allcon Budownictwo) to m.in.: gmach Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego (generalne wykonawstwo) Bryza Resort&SPA w Juracie (generalne wykonawstwo) oraz [email protected] 1, 2 i 3 (formuła prac – obiekty pod klucz), w fazie realizacji  jest obecnie gdański Hotel Puro. W portfelu zamówień  Allcon Budownictwo jest wiele nowych projektów  przygotowanych do realizacji  w 2015 roku, m.in. nowe mieszkania w Gdańsku. Spółka realizuje również inwestycje w cieszącej się dużym zainteresowaniem  kontrahentów  formule ?zaprojektuj i wybuduj?.

Allcon Investment – to precyzyjna i nowoczesna ?odpowiedź? na potrzeby inwestycyjne regionu. Spółka jest deweloperem nieruchomości komercyjnych. Realizuje projekty własne i zlecone, w tym tzw. ?built-to-suit? ?szyte na miarę?. Spośród  deweloperów nieruchomości komercyjnych spółkę wyróżnia kompleksowość oferty – inwestycje (również własne), realizacja, zarządzanie i finalnie – sprzedaż obiektu. [email protected], Łużycka Office Park i Łużycka Plus – to najlepsze przykłady nowoczesnej architektury użytkowej. Inwestycje spełniają nie tylko wymagania polskiego prawa budowlanego, ale również ponadstandardowe normy międzynarodowe, m.in. zgodne ze specyfikacjami FIDIC czy BREEAM.

Allcon Osiedla powstała w 1999 roku jako firma kontynuująca zadania deweloperskie realizowane  do  1999 roku przez Przedsiębiorstwo Budowlane ALLCON. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w Trójmieście. Identyfikowany z inwestycjami w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się harmonijnością zabudowy, dbałością o detal architektoniczny oraz przemyślaną infrastrukturą terenów rekreacyjnych. Gdyński deweloper w swoich inwestycjach mieszkaniowych   stawia na ergonomię, ekologię i funkcjonalność. Bardzo dobrą opinią cieszą się, identyfikowane z marką Allcon jako z synonimem wysokiej jakości, nowe mieszkania w Gdyni.

W okresie  swojej działalności spółka zrealizowała kilkanaście inwestycji, a klucze do swoich ?M? odebrało ponad trzy tysiące właścicieli mieszkań m.in. na osiedlach: Żurawie Wzgórze w Gdańsku, Królewskie Wzgórze, Habenda, Nova Oliva, Awiator, Kamienice Malczewskiego oraz w Gdyni; Witawa, Redłowska Kaskada, Dolina Cisów. Oferta kolejnych mieszkań w Gdyni ?Osiedle Gdyńskie? jest przygotowana do realizacji.

W ofercie dewelopera znajduje się wiele interesujących propozycji; mieszkania dla singli  1 lub małe 2-pokojowe, rodzinne mieszkania 3-4 pokojowe na jednym poziomie, albo z poddaszem, apartamenty z widokiem na Zatokę, lub śródmieście Gdańska. W ofercie znajdują się również mieszkania realizowane na potrzeby popularnego programu MdM ?Mieszkanie dla Młodych?. Inwestycje usytuowane w pobliżu centrum  posiadają w swojej ofercie lokale handlowo- usługowe.

Potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych gdyńskiego dewelopera są liczne certyfikaty, wyróżnienia i nagrody przyznane nie tylko za estetykę i wykonanie, ale również za osiągane wyniki ekonomiczne. Wysoka pozycja; na prestiżowych listach Diamenty Forbesa rankingu polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość rynkową, Gazeli Biznesu – rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

W 2013r Allcon Osiedla po raz trzeci otrzymała Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, uznano  wiarygodność i stabilność finansową firmy. Certyfikat przyznaje się m.in. w oparciu o analizę wskaźników finansowych z ostatnich dostępnych sprawozdań.
W 2009 roku spółce przyznano również ceniony certyfikat Przejrzysta Firma, nadawany przez znaną, światową wywiadownię D&B Decide with Confidence.

Od ponad dziesięciu lat Allcon Osiedla jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2003 roku po raz pierwszy przyznano Allcon Osiedla Certyfikat Dewelopera  – świadectwo rzetelności i wiarygodności na rynku.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Dolina Krzemowa   #IT   #Marcin Koz   #Stadion Narodowy