Wiadomości branżowe

DTZ doradzał w transakcjach najmu i nabycia nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej o łącznej powierzchni ponad 116 000 m kw.

DTZ doradzał w trzech znaczących transakcjach dotyczących najmu i zakupu nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynki należą do Prologis, a powierzchnia, której dotyczą umowy wynosi ok. 116 000 metrów kwadratowych. DTZ doradzał Prologis European Properties Fund II w transakcji nabycia budynku o powierzchni magazynowej wynoszącej 56 700 m kw., którego

DTZ doradzał w trzech znaczących transakcjach dotyczących najmu i zakupu nieruchomości logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynki należą do Prologis, a powierzchnia, której dotyczą umowy wynosi ok. 116 000 metrów kwadratowych.

DTZ doradzał Prologis European Properties Fund II w transakcji nabycia budynku o powierzchni magazynowej wynoszącej 56 700 m kw., którego nazwa została zmieniona na Prologis Park Gliwice. Obiekt jest wynajmowany przez Tesco i znajduje się w Gliwicach, w centrum śląskiej aglomeracji ? jednym z najważniejszych rynków w Polsce. Bliska odległość do skrzyżowania dwóch transeuropejskich dróg A1 i A4 to kolejny czynnik, który podnosi atrakcyjność tej lokalizacji dla najemców.

Z kolei na Węgrzech DTZ reprezentował firmę logistyczną w renegocjacji najmu 28 600 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Budapeszcie. 

Ponadto DTZ doradzał MALL.CZ, największemu e-sklepowi w Czechach, przy wyborze Prologis Park Prague-Jirny na swoje przyszłe centrum dystrybucji, którego powierzchnia będzie wynosiła 31 000 m kw. Obiekt jest obecnie w trakcie budowy, której zakończenie jest przewidziane na okres letni 2015 r. Ten nowoczesny park dystrybucyjny znajduje się w Jirny przy autostradzie D11, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów na rynku krajowym i zagranicznym. Park obecnie składa się z czterech obiektów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni ponad 212 000 m kw.

Wszystkie wymienione powyżej budynki, będące przedmiotami transakcji, należą do portfolio Prologis, globalnego lidera na rynku nieruchomości przemysłowych.

Cieszymy się, że doradzaliśmy przy zawarciu znaczących transakcji najmu i nabycia nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej, które poprzedziła wnikliwa analiza lokalizacji. To odzwierciedla nasze wysokie kompetencje i możliwości spełnienia potrzeb wymagających klientów w sektorze magazynowo-logistycznym. Poszczególne projekty zostały skutecznie zrealizowane przez naszych doświadczonych specjalistów z zespołów Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych na Węgrzech i w Czechach oraz Rynków Kapitałowych w Polsce, powiedział Alan Colquhoun, dyrektor zarządzający DTZ na region Europy Środkowo-Wschodniej.

 


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy