Wiadomości branżowe

Gotówka pobrana, ale transakcja się nie powiodła? Sprawdź, co możesz zrobić

Zdarza się, że bankomat nie wypłacił pieniędzy lub po zapłacie kartą transakcja nie doszła do skutku, a mimo to pieniądze zostały pobrane z konta. Środki nie przepadają i możesz je odzyskać.

Gdy bankomat nie wypłacił nam gotówki, w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się z naszym bankiem i wszcząć postępowanie reklamacyjne. Jeśli otrzymamy decyzję odmowną, możemy spróbować rozwiązać spór polubownie. ?Bardzo pomocny jest Bankowy Arbitraż Konsumencki, czyli mediator. Mamy prawo skorzystać z niego w sytuacji, gdy roszczenie jest mniejsze niż 60 tys. zł? ? mówi serwisowi infoWire.pl Jarosław Kowalewski z Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy.

Reklamację możemy złożyć również wtedy, kiedy próbujemy zapłacić w sklepie kartą płatniczą i dowiadujemy się, że transakcja się nie udała, ale pieniądze z naszego konta zostały pobrane. ?W tym przypadku decydującą rolę odgrywa materiał dowodowy. Dlatego należy zachować paragon oraz skontaktować się ze sklepem, w którym płatność była realizowana. Co więcej, ważne jest, żeby mieć świadka, który potwierdzi zdarzenie? ? mówi ekspert.

W przypadku niepowodzenia powyższych sposobów, aby odzyskać pieniądze, możemy skorzystać z fachowej pomocy prawnej i skierować sprawę do sądu powszechnego. Jest to jednak rozwiązanie bardziej kosztowne i czasochłonne.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy