Wiadomości branżowe

Ericsson i EmiTel podpisują umowę na dostawę infrastruktury mikrofalowej

Ericsson dostarczy infrastrukturę sieciową firmie EmiTel ? wiodącemu operatorowi naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce.  Produkty z rodziny Ericsson Mini-Link zostaną wykorzystane do rozbudowy infrastruktury operatora.

EmiTel uzyska dostęp do pełnego portfolio produktów Mini-Link. Firma Ericsson będzie również odpowidzialna za konsulting w obszarze mikrofalowej infrastruktury sieciowej oraz zmian w topologii sieci. Umowa została podpisana na okres dwóch lat z możliwością rozszerzenia o nowe obszary biznesowe.

?EmiTel jako operator radiowo-telewizyjny jest wyjątkowym partnerem dla firmy Ericsson. Współpracujemy ze sobą od 2009 roku. Na przestrzeni lat dostarczaliśmy operatorowi sprzęt mikrofalowy oraz system multipleksacji i dystrybucji ogólnopolskich i regionalnych sygnałów telewizyjnych. Wdrożenie najnowocześniejszej technologii mikrofalowej zapewni szybkość i niezawodność przesyłu danych, co w rezultacie przełoży się na wyższy poziom satysfakcji klientów końcowych EmiTela.?powiedział Oliver Kanzi, szef firmy Ericsson w Polsce.

?Współpraca z firmą Ericsson to kolejny przykład tego, że w EmiTelu korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki którym wyznaczamy standardy usług w Polsce. Rozwój infrastruktury fizycznej jest konieczny by sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników końcowych? powiedział Jerzy Godek, Dyrektor Techniki z firmy EmiTel.

Ericsson jest czołową firmą na rynku infrastruktury mikrofalowej, z 25-procentowym udziałem w rynku. To właśnie Ericsson wdrożył jako pierwszy transmisję hybrydową w połączeniu z łączami radiowymi ? elementy kluczowe dla wprowadzania szerokopasmowych sieci mobilnych. Ponadto Ericsson jako pierwszy zaprezentował mikrofalowy system MIMO i udowodnił, że urządzenia mikrofalowe mogą skutecznie funkcjonować w tradycyjnych pasmach częstotliwości w warunkach braku widoczności pomiędzy antenami (NLOS).


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy