Wiadomości branżowe

Spółka KLEBA INVEST wykupuje kolejne serie obligacji

Notowana na rynkach NewConnect i Catalyst spółka KLEBA INVEST, specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, dokonała wykupu czterech serii obligacji o łącznej wartości 7,5 mln zł.

Obligacje serii B i C wyemitowane zostały w listopadzie 2012 r., a obligacje serii H oraz I w lutym 2014 r. Wszystkie cztery emisje zostały przeprowadzone w trybie oferty prywatnej. Wartość nominalna obligacji emitowanych w ramach tych serii to 100 zł każda.

Spółka przeznaczyła środki z emisji na realizację kolejnych inwestycji, obligacje stanowią dla KLEBA INVEST stałe źródło finansowania kolejnych projektów. Są to przede wszystkim nowoczesne obiekty handlowe, która są następnie sprzedawane inwestorom zewnętrznym.

Ostatnie miesiące to dla KLEBA INVEST intensywny okres. ? W miniony weekend został otwarty park handlowy pod własną marką ?Prima?, który sprzedaliśmy inwestorowi jeszcze w 2013 r. Właśnie kończymy realizację kolejnych trzech takich obiektów ? w Markach w woj. mazowieckim oraz w Chwaszczynie i w Miastku w woj. pomorskim. Także w przypadku tych parków handlowych naszym celem jest ich sprzedaż ? mówi Jakub Makurat, Prezes Zarządu KLEBA INVEST.

Do tej pory spółka pozyskała z emisji obligacji niemal 28 mln zł. Obligacje serii D, F i G, o łącznej wartości ponad 8 mln zł, są od 17 listopada 2014 r. notowane na rynku Catalyst.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy