Wiadomości branżowe

Wpływ Internetu na gospodarkę w Polsce

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz PwC zapraszają do lektury raportu ?Wpływ Internetu na gospodarkę w Polsce?. Jednym z partnerów badania, dzięki którym możliwe było przebadanie skali wykorzystania Internetu w polskim biznesie jest Panorama Firm, która udostępniła bazy danych przygotowane specjalnie na tę okazję. Baza danych Panoramy Firm liczy 2,4 miliona przedsiębiorstw i jest codziennie aktualizowana. Celem publikacji jest dostarczenie kompleksowej wiedzy nt. gospodarki w Polsce w połączeniu z obszarem marketingu interaktywnego.

Dzięki Internetowi powstało wiele pomysłów biznesowych i nowych zawodów, a niejedno przedsiębiorstwo tylko dzięki niemu będzie w stanie przetrwać i dalej się rozwijać. Dla wielu osób zaskoczeniem będzie fakt, że dzięki temu medium XXI wieku gospodarka cyfrowa ma obecnie większy udział w PKB niż rolnictwo czy górnictwo. Adaptacja cyfrowa jest obecnie zjawiskiem naturalnym, którego nie można zatrzymać. Należy ją więc zrozumieć i wykorzystać szansę, jaką daje. ? mówi Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu IAB Polska

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wraz z partnerami projektu pragnie przybliżyć szerokiemu gronu przedsiębiorców możliwości efektywnego wykorzystania Internetu, jako medium reklamowego oraz jego wpływ na gospodarkę.

W ciągu ostatnich 20 lat Internet całkowicie zmienił oblicze polskiej gospodarki. Otworzył polskim firmom możliwości szerokiej prezentacji swojej działalności i usług wobec atrakcyjnej grupy klientów i użytkowników posiadających dostęp do Internetu. Po drugie ? Internet jest medium, w którym można mierzyć efekty wszelkich działań reklamowych. Klienci, zwłaszcza z sektora MSP, zauważają te zalety i coraz chętniej sięgają po oferowaną przez Panoramę Firm kompleksową usługę. W dodatku do wizytówki Firmy w wyszukiwarce internetowej czy mobilnej można zamówić przygotowanie nowoczesnej strony internetowej, prezentację wideo czy profil w serwisie społecznościowym. Dlatego już ponad 90% przychodów Grupy Eniro pochodzi dziś z mediów cyfrowych. ? komentuje Bożena Chmielarczyk, Dyrektor Generalny Eniro Polska.

To już kolejny raport będący owocem długoletniej współpracy pomiędzy IAB i PwC. Tym razem wspólnie zastanawialiśmy się nad perspektywami rozwoju różnych segmentów gospodarki internetowej oraz nad rolą jaką internet pełni w naszym życiu ekonomicznym. Dzięki internetowi maleją koszty transakcyjne, rośnie poziom konkurencyjności rynków, w niewiarygodny sposób wzrasta nie tylko dostęp do informacji, ale również możliwości jej wytworzenia i przechowywania. Jednak nie uwzględniając nawet tych aspektów, doskonale widać rosnącą rolę sieci w naszej gospodarce. Przeciętny Polak, wliczając w to osoby starsze i dzieci, wydaje już – używając tylko myszki i klawiatury – ponad 1000 złotych rocznie. Odsetek firm, których ?nie ma w sieci” nie przekracza 5 proc. Już same te dane czynią branżę internetową jednym z większych sektorów gospodarki w Polsce. ? komentuje Mateusz Walewski, Senior Economist PwC

Na potrzeby raportu IIBR (Grupa IQS) zrealizował dwa projekty badawcze przygotowane przez PwC we współpracy z IAB Polska: z internautami oraz przedsiębiorstwami.

Sponsorem strategicznym wydania jest Polska Grupa Energetyczna (PGE).


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Crivit Sports