Wiadomości branżowe

Bankier.pl najbardziej opiniotwórczym portalem biznesowym

Bankier.pl jest najbardziej opiniotwórczym portalem ekonomicznym ? wynika z październikowego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Najczęściej cytowanym ekonomicznym tytułem prasowym jest Puls Biznesu, a  stacją telewizyjną TVN 24 Biznes i Świat.

Do raportu kwalifikowane są publikacje odwołujące się do artykułów, wypowiedzi, stwierdzeń, które pojawiły się na łamach bądź antenie innego medium. Bankier.pl w październiku był najczęściej cytowanym portalem ekonomicznym. Powoływano się na niego aż 30 razy.

? W rankingu najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych możemy wyróżnić trzy pierwsze miejsca w trzech kategoriach. W kategorii prasa będzie to Puls Biznesu, wśród portali internetowych Bankier.pl, a wśród stacji telewizyjnych ? TVN24 Biznes i Świat ? podaje Instytut Monitorowania Mediów.

W rankingu ogólnym najczęściej cytowanych portali internetowych w Polsce, Bankier.pl zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce. Najczęściej cytowanymi portalami internetowymi października są tvn24.pl, Onet.pl i sportowefakty.pl.

Badanie przeprowadzono na podstawie 4792 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 do 31 października 2014 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 4857 razy (3149 razy w prasie, 994 w telewizji i 714 w radio).  Analiza obejmuje przekazy, które nie są przeglądami mediów i przedrukami.

 


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Korony Smakosza   #MAKRO   #Media Markt   #PODMURNA