Wiadomości branżowe

WRO DAY, czyli Wrocław przenosi się do Lublina

Jak rozwijać swoją karierę? Dlaczego Wrocław to dobre miejsce na realizację swoich zawodowych wyzwań i rozwoju codziennych pasji oraz zainteresowań? Będzie się można o tym przekonać 25 listopada podczas targów ?Inżynier na rynku pracy? w specjalnej Strefie WRO. Odwiedzający wygrać mogą m.in. weekend w stolicy Dolnego Śląska, aby przekonać się na własne oczy o tym, dlaczego warto zamieszkać właśnie tam

Polskie i międzynarodowe firmy ze stolicy Dolnego Śląska przyjeżdżają do Lublina, aby nie tylko pokazać potencjał Wrocławia jako miejsca do rozwoju, ale także w poszukiwaniu różnych specjalistów, którzy uczą się na Lubelszczyźnie. Chcą także pokazać to miasto nie tylko z zawodowej, ale też codziennej perspektywy. ? Nasz udział w tym wydarzeniu nie jest przypadkowy ? mówi Aleksandra Kłonowska-Drozd z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. ? W specjalnej strefie, którą stworzyliśmy z myślą o tym wydarzeniu chcemy pokazać, że Wrocław to nie tylko miejsce pracy, ale także styl życia. Można tutaj nie tylko rozwijać się u innowacyjnych pracodawców, ale także korzystać z bogatej oferty kulturalnej, czy technologicznej, jakie oferuje to jedno z najprężniej rozwijających się miast Europy Środkowej.

Specjalna strefa WRO przygotowana przez firmy przy współpracy Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej ma pomóc studentom z Lublina i okolic także w odkryciu potencjału, jaki w nich drzemie. Wbrew pozorom komunikacyjnie Wrocław i stolica Lubelszczyzny nie są tak źle skomunikowane. Codzienne połączenia kolejowe, a niedługo także lotnicze, umożliwiają swobodną pracę w sercu Dolnego Śląska i swobodne powroty na weekend do domu rodzinnego, czy nawet na studia w formule zaocznej.

WRO DAY na targach ?Inżynier na rynku pracy? to także wiele niespodzianek. Na stoisku będzie można poczuć się jak w stolicy Dolnego Śląska w specjalnej strefie chillout. Nie zabraknie także specjalnych fotobudek, w których będzie można zrobić sobie pamiątkową fotę z Wrocławiem w tle. Dla miłośników kuchni przygotowano specjalną niespodziankę. Wystarczy pojawić się przed budynkiem, gdzie odbywają się targi i koniecznie przyjść z własną legitymacją studencką. Wśród niespodzianek dla uczestników odwiedzających WRO DAY czeka także konkurs, w którym można wygrać weekend we Wrocławiu.

Targi odbywają się w najbliższy wtorek, 25 listopada 2014 r. od godz. 10:00 do 14:00 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej ? Lublin, ul. Nadbystrzycka 36.

Z jakimi firmami można się spotkać podczas WRO DAY?

  •  REC Global jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm dostarczających profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, takie jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja. Research & Engineering Center został założony w 2007 roku, ale historia planów rozpoczęcia działalności sięga roku 2000. Doświadczenie inżynierów i menedżerów firmy REC Global obejmuje teoretyczną i praktyczną wiedzę dotyczącą realizacji dużych komercyjnych rozwiązań i projektów software?owych, jak również zwinną implementację prototypów na potrzeby badań lub rozwoju nowych linii produktowych.
  • Viessman jest jednym z wiodących międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej. Aktualnie działa w ponad 70 krajach świata. We Wrocławiu utworzył nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowego Elektroniki i Oprogramowania Viessmann we Wrocławiu, do którego poszukuje zaangażowanych i zmotywowanych pracowników, chcących współtworzyć innowacyjne produkty na rynki przyszłości.
  • Capegemini Software Solutions Center jako centrum rozwoju oprogramowania i usług informatycznych firmy Capgemini specjalizuje się w projektach rozwiązań dla znanych na całym świecie renomowanych klientów. Centrum współpracuje ściśle z niemieckimi oddziałami Capgemini. Obecnie wrocławskie Software Solutions Center zatrudnia ponad 600 specjalistów branży IT, którzy zajmują się głównie (lecz nie tylko) projektowaniem, tworzeniem, testowaniem oraz wdrażaniem indywidualnych rozwiązań IT w oparciu o nowoczesne technologie programistyczne, takie jak Java, czy .NET, platformy bazodanowe (np. Oracle), Business Intelligence oraz technologie mobilne (np. Android, iOS, Windows Phone).
  • Nokia. Europejskie Centrum Inżynierii i Oprogramowania we Wrocławiu powstało w 2000 roku, zatrudniając wówczas 10 pracowników. Od tej pory wiele się zmieniło. Dzisiaj jest to największa instytucja badawczo-rozwojowa w sektorze ICT w Polsce. W 2013 roku zatrudniało ponad 1800 pracowników, w 2014 jest to już ponad 2400 osób i wciąż poszukiwani są nowi specjaliści.
  • Luxoft to jeden z globalnych liderów na rynku outsourcingu usług IT. Aktualnie firma zatrudnia 350 specjalistów z szeroko pojmowanej branży informatycznej, pracujących w dwóch biurach, w tym jednym w stolicy Dolnego Śląska. Na co dzień pracownicy Luxoft realizują projekty dla światowych marek z takich branż jak finanse, bankowość, podróże, lotnictwo, czy telekomunikacja.
  • UNIT4 (TETA) oferuje przedsiębiorstwom technologiczne wsparcie w procesie zmian. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym umożliwia szybkie i skuteczne wykorzystanie nowych warunków do dalszego rozwoju, dostarczając innowacyjne rozwiązania informatyczne dla najważniejszych sektorów gospodarki, a także średnich i dużych przedsiębiorstw.

Więcej o akcji także na specjalnym profilu na Facebooku ? www.facebook.com/WRODAY


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy