Wiadomości branżowe

Zmiana w składzie Zarządu ATM S.A.

ATM S.A. informuje, że Rada Nadzorcza spółki powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Tadeusza Czichona — dotychczasowego Wiceprezesa oraz największego akcjonariusza (za pośrednictwem ATP FIZAN) spółki.Tadeusz Czichon współzarządza spółką od 1989 r. (w latach 1989–1994 spółka działała pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjne ATM). W tym

ATM S.A. informuje, że Rada Nadzorcza spółki powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Tadeusza Czichona ? dotychczasowego Wiceprezesa oraz największego akcjonariusza (za pośrednictwem ATP FIZAN) spółki.

Tadeusz Czichon współzarządza spółką od 1989 r. (w latach 1989?1994 spółka działała pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjne ATM). W tym czasie spółka wyrosła w Polsce na największego dostawcę usług centrów danych, obejmujących kolokację, hosting i cloud computing, a także czołowego dostawcę usług szerokopasmowych. Tadeusz Czichon miał duży udział w tym sukcesie. Dotychczas w spółce odpowiadał m.in. za obszar finansów, a od 2004 r., kiedy spółka zadebiutowała na GPW, także za relacje inwestorskie.

? Dołożę wszelkich starań, aby kapitał powierzony spółce przez jej akcjonariuszy był bezpieczny i przynosił nie tylko zyski dywidendowe, ale także był pomnażany poprzez wzrost rozmiaru biznesu spółki i przez to jej rynkowej wartości. Jesteśmy liderem niezwykle dynamicznego i perspektywicznego rynku centrów danych. Posiadamy ogromny potencjał sprzedaży, który może zaspokoić szybko rosnący popyt. Ten potencjał chcielibyśmy wykorzystać jeszcze efektywniej ? powiedział Tadeusz Czichon.

Wcześniej funkcję prezesa Zarządu ATM S.A. pełnił Maciej Krzyżanowski, który w dniu dzisiejszym złożył rezygnację z pełnienia funkcji w Zarządzie spółki. Maciej Krzyżanowski był związany z ATM S.A. od 2002 roku. Po kierowaniu pionem sprzedaży usług telekomunikacyjnych został powołany w 2009 roku do Zarządu spółki na stanowisko Wiceprezesa. Po wydzieleniu działalności w dziedzinie integracji IT w II kwartale 2012 roku Maciej Krzyżanowski został Prezesem Zarządu ATM S.A. W tym czasie ATM S.A. stała się liderem rynku usług kolokacji i centrów danych w Polsce, jednocześnie realizując z sukcesem ambitny program inwestycyjny w rozbudowę posiadanych przestrzeni kolokacyjnych. Ani spółka, ani Maciej Krzyżanowski nie komentują przyczyn rezygnacji.

Rada Nadzorcza powołując Tadeusza Czichona na stanowisko prezesa Zarządu jest przekonana, że spółka będzie mogła kontynuować swój dotychczasowy, dynamiczny rozwój. Jednocześnie na stanowisko Wiceprezesa Zarządu powołała dzisiaj Jacka Krupę, który rozpoczął pracę w ATM S.A. w 2001 r. Od roku 2007 pełnił funkcję Dyrektora Działu Usług Telekomunikacyjnych ? jednego z największych działów handlowych Spółki.

? ATM to spółka o wielkich możliwościach. Ma świetny zespół, przez lata zdobywane kompetencje i ekspercką wiedzę. Zrealizowała inwestycje dające praktycznie nieograniczony potencjał sprzedaży w zakresie centrów danych na najbliższe lata. Ma wszelkie atuty, aby dynamicznie zwiększać swoją sprzedaż na rynku krajowym i za granicą ? zapowiedział Jacek Krupa.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy