Wiadomości branżowe

Helmut Langanger nowym Przewodniczącym Serinus, Sebastian Kulczyk wchodzi do Rady Dyrektorów

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w Calgary, Rada Dyrektorów Serinus Energy powołała na Przewodniczącego Helmuta Langangera, dotychczasowego Dyrektora. Nowym członkiem Rady Dyrektorów został Sebastian Kulczyk.

Helmut Langanger zastąpił na stanowisku Przewodniczącego Rady Dyrektorów Dariusza Mioduskiego, który przestał pełnić tę funkcję wraz z Walnym Zgromadzeniem. H. Langanger posiada ponad 40 lat doświadczenia w branży energetyczno-paliwowej.. Karierę rozpoczął w 1974 roku w OMV ? spółce notowanej na wiedeńskiej giełdzie papierów wartościowych, największej spółce działającej w sektorze ropy i gazu w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie pracy w Austrii, pan Langanger pełnił funkcje m.in. Wiceprezesa, Członka Zarządu oraz Dyrektora Zarządzającego. W latach 2002-2010, gdy był Dyrektorem Zarządzającym OMV, spółka zwiększyła wydobycie z 80.000 do 320.000 baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Z Serinus Energy związany jest od 2011 roku.

Nowym Dyrektorem Spółki został Sebastian Kulczyk ? kluczowa osoba w Kulczyk Investments, firmie będącej głównym akcjonariuszem Serinus. Decyzja o wejściu do Rady Dyrektorów świadczy o zaangażowaniu Kulczyk Investments w działalność Serinus Energy i roli Spółki w strategii inwestycyjnej Holdingu. Kulczyk Investments niezmiennie wspiera Serinus Energy jako większościowy akcjonariusz i nadal zamierza aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu Spółką. Od stycznia 2014, jako Prezes Zarządu Kulczyk Investments, Sebastian Kulczyk zarządza międzynarodową grupą kapitałową prowadzącą projekty inwestycyjne w ponad 30 państwach na 4 kontynentach. Związany z Kulczyk Investments od 2010 r., gdzie początkowo nadzorował sektor zasobów naturalnych, a następnie od grudnia 2011 do grudnia 2013, jako członek Zarządu odpowiadał za rozwój  grupy. W latach 2008-2010 pracował w Lazard, londyńskiej niezależnej spółce doradztwa inwestycyjnego, a w latach 2006-2008 był Prezesem Zarządu w funduszu inwestycyjnym Phenomind Ventures, wspierającym polskie spółki z branży nowych technologii. W latach 2000-2011 był członkiem zarządu i współwłaścicielem agencji interaktywnej Goldensubmarine. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Zarządzanie i Marketing, studiował również zarządzanie projektami inwestycyjnymi i zasobami ludzkimi na London School of Economics.

Źródło SERINUS ENERGY. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy