Wiadomości branżowe

Dobre wyniki ING Commercial Finance za 2013 rok

W 2013 roku obroty ING Commercial Finance Polska zwiększyły się o 13 proc. w stosunku do poprzedniego roku i wyniosły 12,9 mld zł. To najwyższy wynik w dotychczasowej działalności firmy. Ubiegły rok był udany dla całej branży faktoringowej w Polsce. Obroty firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów wzrosły z 81 mld zł do 96 mld zł.

 W 2013 roku spółka ING Commercial Finance osiągnęła najwyższe w swojej historii wyniki. Sfinansowaliśmy 864 tys. faktur, których łączna wartość wyniosła 12,9 mld zł. Przełożyło się to na 13 proc. wzrost obrotów w stosunku do 2012 roku. Znacznie wzrosła również liczba obsługiwanych klientów, dzięki czemu utrzymaliśmy wysoką pozycję rynkową w Polsce oraz w rankingu europejskim. Zainteresowanie przedsiębiorców, którzy są coraz bardziej świadomi zalet korzystania z usług faktoringu, jest to dla nas bazą do ciągłego rozwijania działalności ? powiedział Andrzej Żbikowski, prezes Zarządu ING Commercial Finance Polska.

Spółka ING Commercial Finance zakończyła 2013 rok z zyskiem netto 19,3 mln złotych. Suma bilansowa wyniosła 1,96 mld zł, co oznacza wzrost o 9,7 proc. w odniesieniu do poprzedniego roku. Spółka zanotowała przyrost liczby obsługiwanych klientów o 22 proc. w stosunku do 2012 roku. Utrzymała również trzecią pozycję wśród firm faktoringowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 13,4 proc. Ponadto, we wrześniu ubiegłego roku spółka ING Commercial Finance Polska uplasowała się w pierwszej piątce rankingu Międzynarodowego Zrzeszenia Firm Faktoringowych ?Factors Chain International?, oceniającego najsprawniejszy pod względem szybkości reakcji proces obsługi zapytań od faktorów zagranicznych.

Faktoring jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku usług finansowych. W 2013 roku obroty wszystkich firm faktoringowych w Polsce wyniosły ponad 130 mln zł. Wartość obrotów faktoringowych w Polsce to równowartość 6,5 proc. Produktu Krajowego Brutto w porównaniu ze średnią w Unii Europejskiej na poziomie 9,4 proc.

Źródło ING Commercial Finance Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy