Wiadomości branżowe

Informacja prasowa Auchan Polska

Auchan i Metro dokonały sfinalizowania transakcji, w wyniku której nastąpi integracja sklepów Real w Polsce. Jest to ostatni etap umowy wstępnej uzgodnionej 30 listopada 2012 r. Umowa finalizująca integrację sklepów Real w Polsce została podpisana 6 lutego 2014 roku. Przewiduje ona integrację warunkową 57 hipermarketów Real w Polsce*, zgodnie

Auchan i Metro dokonały sfinalizowania transakcji, w wyniku której nastąpi integracja sklepów Real w Polsce. Jest to ostatni etap umowy wstępnej uzgodnionej 30 listopada 2012 r.

Umowa finalizująca integrację sklepów Real w Polsce została podpisana 6 lutego 2014 roku. Przewiduje ona integrację warunkową 57 hipermarketów Real w Polsce*, zgodnie z decyzją Prezes UOKiK z dnia 21 stycznia br. W wyniku integracji dwóch przedsiębiorstw, docelowo Auchan będzie zarządzać  w Polsce 78. hipermarketami, tworząc ponad  20 tys. miejsc pracy.

Zmiana szyldów sklepów Real na Auchan  w Polsce odbędzie się stopniowo. Szybkość integracji hipermarketów Real zostanie przeprowadzona równolegle z procesem negocjacji czynszów z właścicielami galerii.

 *Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce z dnia 21 stycznia 2014, Auchan Polska zobowiązana jest do wyzbycia się praw do 8 hipermarketów Real w Polsce.

 

 

Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Rodziny Mulliez, a w 12 % do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Auchan zarządza obecnie 28 hipermarketami, a kolejny 29 w Lublinie zostanie otwarty w marcu br.  Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników.

Źródło Auchan Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy