Wiadomości branżowe

Lidl uczy praktycznych umiejętności w handlu

Już od 3 lat firma Lidl Polska w porozumieniu z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową realizuje program ?Lidl Akademia Handlowa?. W roku szkolnym 2013/2014 przystąpiło do niego prawie  60 uczniów Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu. Program ten to dla nich przede wszystkim szansą na udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów oraz w płatnych praktykach letnich dla najlepszych.

W tegorocznej edycji projektu uczniowie rozpoczęli zajęcia już październiku. Podczas pierwszych lekcji dowiedzieli się w jaki sposób zorganizowana jest praca w handlu. Kolejne zajęcia przygotują ich do praktyk w sklepach. Uczniowie biorący udział w programie ?Lidl Akademia Handlowa? poznają także nowoczesne techniki sprzedaży i zarządzania oraz elementy prawa pracy. Będą mieli również możliwość skorzystania z bezpłatnych lekcji fachowego języka niemieckiego. Dodatkowo uczestniczą w szkoleniu BHP oraz szkoleniu przeciwpożarowym. W ramach zajęć uczniowie będą brali udział w zajęciach praktycznych, prowadzonych w wybranych sklepach Lidl oraz w nowoczesnym Centrum Dystrybucyjnym należącym do sieci.

Na koniec semestru uczniowie zostaną ocenieni na podstawie wyników z warsztatów, praktyk, języka niemieckiego oraz frekwencji na zajęciach. Najlepszym przyznane będą stypendia na każdy z semestrów, a także możliwość odbywania płatnych praktyk letnich w Lidl Polska. W ramach projektu uczniowie mogą również podejść do egzaminu organizowanego przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, który daje możliwość uzyskania certyfikatu ułatwiającego podjęcie pracy w handlu w całej Unii Europejskiej.

Jest dla nas niezwykle ważne, że w ramach programu ?Lidl Akademia Handlowa? możemy wspierać młode osoby, które wkrótce staną przed wyborem własnej ścieżki kariery na terenie Wielkopolski, jak i całego kraju ? mówi Anna Wieczorek, Kierownik ds. Rekrutacji i Programów Rozwojowych, Lidl Polska.

Program ?Lidl Akademia Handlowa? cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów tej szkoły. To dla nas niezwykła szansa, by nawiązać kontakt z tak dużym pracodawcą jakim jest Lidl Polska oraz zobaczyć jak funkcjonuje firma. Myślę, że każdy z nas myśli również o rozpoczęciu kariery właśnie u takiego pracodawcy ? mówi Wojciech Giżycki, uczestnik programu.

 Firma Lidl Polska realizuje szereg programów skierowanych do młodych, uczących się osób. Są to między innymi Międzynarodowy Program Praktyk, Program Praktyk Letnich ?Rozwiń z nami skrzydła? czy staże w ramach konkursu ?Grasz o Staż?. Wszystkim uczestnikom programów rozwojowych Lidl oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, a dla najlepszych oferty stałego zatrudnienia. W tym roku aż 50% uczestników programów rozwojowych otrzymało taką ofertę.

Źródło Lidl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Polityka