Wiadomości branżowe

Biżuteria z odzysku, czyli piękne życie odpadów

Czy z odpadów można stworzyć efektowną biżuterię? Oczywiście! Będą się mogli o tym przekonać uczestnicy warsztatów plastyczno-recyklingowych organizowanych 10 listopada w Parku Handlowym Bielany.

To już drugie darmowe zajęcia pod patronatem Parku Handlowego Bielany, które poprowadzą animatorki z wrocławskiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ?Gniazdko?. W październiku uczestnicy przygotowywali wspólnie oryginalne lampiony z niepotrzebnych puszek, słoików i najróżniejszych dodatków. Tym razem podczas warsztatów powstaną niezwykłe broszki, breloczki oraz bransolety przy użyciu surowców wtórnych. W ruch pójdą kapsle, nakrętki, korki, ścinki tkanin i stare gazety.

Organizatorzy zapewniają materiały i dobrą zabawę. Ozdoby oraz przedmioty powstałe w trakcie zajęć staną się własnością uczestników, będąc jednocześnie przykładem, jak bardzo ważna jest segregacja odpadów i jak wielkie możliwości ? przy odrobinie chęci i wyobraźni – dają nam ?elementy z odzysku?.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 10 listopada br. w godz. 11.00-16.00 w pasażu Parku Handlowego Bielany przy ul. Czekoladowej, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco. A tydzień później będzie można wspólnie bawić się przy grach planszowych tworzonych z recyklingu!

Źródło Park Handlowy Bielany. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy